Żłobek w Skrzyszowie czeka na małych podopiecznych. Ruszyły zapisy, dzieci będą przyjmowane od lutego

19.01.2022

– Widzimy duże zainteresowanie ofertą żłobka wśród rodziców co nas bardzo cieszy – mówi Radiu RDN Małopolska wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior.

28 stycznia ma mieć miejsce oficjalne poświęcenie żłobka, a od 1 lutego rodzice będą mogli oddać swoje pociechy do nowego miejsca.

Jak podkreśla wójt Kiwior, żłobek był bardzo oczekiwany przez mieszkańców.

– W przyszły piątek nastąpi oficjalne poświęcenie żłobka, ponieważ jesteśmy gminą, która szanuje tradycje, ale też chce zaczynać wszystko od Boga. Natomiast 1 lutego oficjalnie przychodzą dzieci. Ruszyły zapisy dzieci do żłobka i z tego co wiem 2 oddziały są już pełne, w każdym po 15 osób.

Jak zaznacza wójt Skrzyszowa, chętnych jest więcej niż oferowanych miejsc. Niewykluczone, że powstanie dodatkowy oddział.

– Mamy informację, że było chętnych 36 dzieci, więc jeśli będzie na tyle dzieciaków, by otworzyć trzeci oddział to jak najbardziej jesteśmy na taką sytuację przygotowani. Jest dostępna sala, którą można w szybki sposób dostosować i będziemy powiększać żłobek.

W żłobku przebywać będą dzieci w wieku od roku do maksymalnie 3 lat.

Inwestycja kosztowała ponad 3 mln złotych. Większość środków pochodziła z uzyskanego przez gminę dofinansowania – z rządowych programów ‘Maluch+” a także z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Karol Garncarz, fot. Urząd Gminy Skrzyszów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN