Żłobki i przedszkola w Tarnowie cały czas zamknięte

12.05.2020

Wszystko wskazuje na to, że w Tarnowie w najbliższym czasie placówki edukacyjne dla najmłodszych pozostaną zamknięte. Ostateczną decyzję w tej kwestii podejmą dyrektorzy i samorząd lokalny.

Wciąż istnieje wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa – mówi Lucyna Bielatowicz, Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej w Tarnowie.

– Sprawa cały czas jest w toku. Do Urzędu Miasta Tarnowa wpłynęło pismo Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tarnowie, który zalecił zastosowanie się do wymogów Głównego Inspektora Sanitarnego. W związku z czym aktualnie będą przygotowywane dla każdej placówki procedury, które umożliwią uruchomienie tych jednostek. Następnie zostaną one przesłane do akceptacji Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Dodaje, że obecnie urząd liczy koszty dostosowania żłobków i przedszkoli do wymogów sanitarnych.

Aby placówki mogły być otwarte musi być spełnione kilkanaście wymogów bezpieczeństwa. Dotyczą one zachowania dystansu między dziećmi, usunięcia z pomieszczeń dywanów, wykładzin i zabawek – przytulanek, których nie da się dezynfekować. W przedszkolnej szatni na 15 metrów kwadratowych może przebywać tylko jeden rodzic z dzieckiem, a grupy przedszkolaków mogą liczyć maksymalnie 12 wychowanków.

Wszystkie te wymogi zostały spełnione w gminie Tarnów. Tam przedszkola działają od 6 maja.

Posłuchaj:
Lucyna Bielatowicz
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN