Złodzieje koparek zatrzymani

20.07.2020

Wyszukiwali miejsca, w których sprzęt budowlany był pozostawiany bez dozoru. Mieli samochód ciężarowy z najazdami, do którego chowali koparki i swobodnie odjeżdżali z placu budowy. W niespełna tydzień dopuścili się kradzieży 3 mini koparek z powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego. Już po kilkunastu dniach zatrzymała ich tarnowska Policja.

Do kradzieży doszło początkiem lipca w Jodłówce Tuchowskiej, Zgłobicach i na terenie powiatu dąbrowskiego. Straty sięgnęły niemalże 160 tysięcy złotych.

– Na początku nic nie wskazywało na to, kto mógł dokonać tych kradzieży. Upór policjantów doprowadził do tego, że potrafiliśmy ustalić, a następnie zatrzymać do niby rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy. Okazało się, że na przestrzeni ładunkowej tego pojazdu znajdowała się mini koparka, która została skradziona z terenu Jodłówki Tuchowskiej. Pierwsze zatrzymanie pozwoliło na wykonanie kolejnych czynności i tak po nitce do kłębka policjanci ustalili sprawców, a także miejsca pozostałych maszyn budowlanych – mówi Paweł Klimek, oficer prasowy tarnowskiej Policji.

Sprawcy to 31-latek i 39-latek, mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego, znani już wcześniej tarnowskiej Policji.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, przyznali się do winy. Za kradzież i kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Ze względu na to, że wszystkie trzy maszyny zostały odzyskane, zatrzymani pozostają pod dozorem policyjnym, będą odpowiadać z wolnej stopy.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Anna Szczepanek, fot. Tarnowska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN