Zmiana w procesie dyrektorki oskarżonej o przywłaszczenie pieniędzy

04.07.2018

Sprawa dyrektorki tarnowskiej szkoły oskarżonej o przywłaszczenia pieniędzy z publicznej zbiórki będzie rozpatrywana podczas standardowego procesu. Sąd Rejonowy w Tarnowie wcześniej skazał Alicję C.-F. bez przeprowadzenia rozprawy na 12 tysięcy złotych grzywny.

– To rozstrzygnięcie sądu się nie utrzymało, ze względu na sprzeciw obrońców oskarżonej – mówi Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie. – Wyrok nakazowy już stracił moc. Wynika to z mocy samego prawa, ponieważ do Sądu Rejonowego w Tarnowie wpłynął sprzeciw od tego wyroku. Został on złożony przez obrońcę oskarżonej. W praktyce oznacza to, że sprawa będzie rozpoznana na zasadach ogólnych czyli najprawdopodobniej skierowana na rozprawę – informuje rzecznik.

Kobieta nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że wpłaciła pieniądze ze zbiórki z opóźnieniem ze względu na chorobę. Prokuratura jednak nie wierzy Alicji C.-F. Jest ona także oskarżona o podrobienie podpisów kilku wolontariuszy przy rozliczaniu zbiórki oraz o nakłanianie jednego z nich do podpisu za inną osobę.

Obecnie dyrektor tarnowskiej szkoły została zawieszona w pełnieniu obowiązków przez prezydenta. Jeśli zostanie skazana prawomocnym wyrokiem, straci pracę.

Posłuchaj:
Tomasz Kozioł
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN