Zmiany w Policji

21.02.2018

Inspektor Mirosław Moryl, komendant brzeskiej Policji, żegna się ze stanowiskiem. Po 25 latach pracy w służbach mundurowych odchodzi na emeryturę.

Jak mówi, skłoniły go do tego względy osobiste. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zastąpi go dotychczasowy zastępca podinspektor Bogusław Chmielarz.

Inspektor Mirosław Moryl funkcję komendanta brzeskiej Policji pełnił niespełna rok. Przez cały czas swojej kariery był związany z Komendą Miejską Policji w Tarnowie. Pod koniec 2015 roku został szefem tej jednostki. Po 25 latach żegna się ze służbą. – Teraz przyszedł czas, że podjąłem decyzję o odejściu. Trochę żal, bo to szmat mojego życia, ale tak zdecydowałem – dodaje.

Jak podkreśla, praca w Policji to nie serial kryminalny. Ten zawód, choć ciężki, to daje też satysfakcję, bo można pomóc innym. – To jest miejsce dla osób, które chciałby podjąć to wyzwanie, a nie boją się ciężkiej pracy – dodaje.

Wszystko na to wskazuje, że nowym szefem brzeskich stróżów prawa zostanie podinspektor Bogusław Chmielarz, od lat związany z brzeską jednostką. Ostatnio pełnił fukcję zastępcy komendanta Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Posłuchaj:
Wydawca, fot. brzesko.policja.gov.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Ludwin
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN