Zmiany w składzie Zarządu Grupy Azoty S.A. Pracownicy mają swojego przedstawiciela

15.05.2021

Rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała ze składu zarządu wiceprezesa Witolda Szczypińskiego oraz Artura Kopcia. Nowym wiceprezesem został Marek Wadowski, który zrezygnował z analogicznej funkcji w Tauronie. Rada nadzorcza Azotów powołała do zarządu również Zbigniewa Paprockiego, wybranego przez pracowników spółki.

Kilka tygodni temu na antenie RDN Zbigniew Paprocki powiedział, że chce być głosem pracowników w zarządzie i chce dbać o sprawy Tarnowa.

– Chciałbym wprowadzić taką odpowiedzialność, sam siebie uczynić odpowiedzialnym za sprawy Tarnowa. Wiem, że zarząd decyduje o ogromnych sprawach całej grupy, bo to jest zarząd korporacyjny. Każdy członek zarządu odpowiada tak samo. Mnie interesuje najbardziej lokalna sprawa Tarnowa przez pryzmat całego zarządzania, ale Tarnów. Tu mieszkam, 26 lat tu pracuję. Z takim przesłaniem idę do pracowników – obiecuje wam dbać o nasze sprawy.

Zbigniew Paprocki jest zatrudniony w Grupie Azoty od 1994 roku. Od 2012 roku pracuje jako kierownik biura zarządzania i koordynacji produkcji, a od 2010 roku jest członkiem rady nadzorczej spółki.

Posłuchaj:
Zbigniew Paprocki
Małgorzata Miczek-Zabawa, Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN