Znak w Kamionce Wielkiej nie będzie już mylił kierowców. Są za to inne drogowe problemy

19.02.2020

Po otrzymaniu informacji od naszych słuchaczy, radio RDN Nowy Sącz podjęło udaną interwencję dotyczącą źle ustawionego drogowskazu w stronę miejscowości Florynka. Znak stojący w centrum Kamionki Wielkiej przy tutejszej drodze powiatowej w stronę Nowego Sącza od dłuższego czasu błędnie wskazywał kierowcom drogę na Kamionkę Górną, która ślepo kończy się w miejscowym lesie. 

Kierowcy ufając, że jadą do Florynki wyjeżdżali nagle na wąską drogę kończącą się przy lesie na stokach góry Jaworzyna. Było to o tyle niebezpieczne, że podczas zimowej aury odcinek ten jest stromy, nieoświetlony i oblodzony. Do dezorientacji kierowców dochodziło to, że ciężko było z tego miejsca choćby się wycofać.

Po naszej porannej interwencji władze gminy Kamionka Wielka zajęły się usterką i już około południa drogowskaz prawidłowo informował o kierunku do Florynki. Urzędnicy twierdzą, że nie był to błąd drogowców, tylko skutek wandalizmu.

– Tam na pewno przyglądniemy się temu, chociaż jest to droga powiatowa to pracownik tam się uda i jeżeli to będzie tylko wymagało odwrócenia znaku, bo podejrzewam, że jest to jakiś głupi żart, to my to zrobimy. Natomiast jeżeli to będzie wymagało większych zachodów to przekażemy zarządcy drogi, czyli Powiatowemu Zarządowi Dróg – przekazał nam pracownik Referatu Dróg w Urzędzie Gminy Kamionka Wielka.

Jak się jednak okazuje, centrum miejscowości to nie jedyne miejsce, gdzie występuje problem ze znakami. W pobliskim Mystkowie, w centrum wsi leżą znaki dość istotne dla osób prowadzących pojazdy. Spytaliśmy okolicznych mieszkańców jakie mają zdanie w temacie wykręconych lub zdewastowanych znaków.

– Wiatry silne w nocy – są podmuchy – na gumach czasem jest niedokręcone i siedzi do momentu do póki nie przyjdzie większy wiatr. Wyobracają, wyrywają, wrzucają do fosy to innego wyjścia nie ma. Chuligański wybryk, gówniarze sobie imprezę zrobili po prostu, czy specjalnie czy jak – mówią mieszkańcy.

Na zwodniczy znak w centrum Kamionki władze zareagowały natychmiast, natomiast po kolejnej naszej interwencji przyglądną się również zdewastowanym znakom w Mystkowie. Tu może być jednak problem z szybką reakcją, bo są one w takim stanie, że sprawą będzie musiał najprawdopodobniej zająć się Zarząd Dróg Powiatowych, który jest właścicielem drogi.

Posłuchaj:
Urzędnik
Mieszkańcy
Wydawca, Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN