Znamy laureatów 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej [ZDJĘCIA]

12.06.2021

35. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu wybranych polskich filmów pełnometrażowych dobiegła końca. Tarnowski festiwal odbył się w dniach 5-12 czerwca 2021 roku. W konkursie zaprezentowano dwanaście filmów, które oceniało Jury Profesjonalne, Jury Młodzieżowe, Jury Dziecięce oraz Publiczność.

Laureaci:
Nagroda Jury Dziecięcego – Statuetka “Maszkaronek”
Jury dziecięce, wychowankowie tarnowskich przedszkoli i szkół podstawowych w składzie: Zoja Bielak, Iga Cetnar, Gabriela Kozaczka, Oliwia Krużel, Lena Wąż, Gustaw Drobot, Adam Dziekan, Oliwier Susułowski po obejrzeniu 21 filmów konkursowych i w wyniku głosowania nadzorowanego przez opiekunów Jury Dziecięcego 35. TNF, Dominika Fitrzyka i Magdalenę Trusz, postanowiło przyznać Nagrodę Jury Dziecięcego, nagradzając Statuetką „Maszkaronka” producenta filmu animowanego serii „Pamiętnik Florki”, odc. „Superbohaterowie”.  Producent Anima-Pol.  Nagrodę odebrał producent Paweł Wendorff.

Nagroda Jury Młodzieżowego – Statuetka “Kamerzysta”

Jury Młodzieżowe w składzie: Filip Białobrzewski, Jan Cygan, Klaudia Madeja, Aleksander Niedbała, Barbara Puzon, Wojciech Sztorc, Łucja Wrzesień po obejrzeniu 12 filmów konkursowych postanowiło przyznać Nagrodę Jury Młodzieżowego – Statuetkę „Kamerzysty” Mariuszowi WIlczyńskiemu, reżyserowi filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta” za poruszający film o przemijaniu, śmierci i miłości, który przy pomocy wyjątkowej estetyki ukazał nasze społeczeństwo i nas samych w sposób, który pomimo upływu lat wciąż zostaje aktualny.

Nagroda Publiczności – Statuetka „Publika”
Komisja w składzie Marcin Dąbek – przewodniczący, Anna Lesińska, Małgorzata Skalska dokonała przeliczenia głosów (kuponów plebiscytowych) oddanych w plebiscycie 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Najwyższą ocenę publiczności otrzymał film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” i jego reżyser Jan Holoubek otrzymuje statuetkę „Publika” – Nagrodę Publiczności 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Filmy konkursowe oceniało sześcioosobowe Jury 35. TNF pod przewodnictwem reżysera Julisza Machulskiego. Skład jury uzupełniają: Natalia Grzegorzek, Ola Salwa Justyna Wasilewska, Łukasz Gutt, Atanas Valkov. Na posiedzeniu on-line, po obejrzeniu 12 filmów konkursowych, jury przyznało:

Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Gemini Park – Tarnów wręczono Magdalenie Koleśnik za główną rolę w filmie “Sweat” za stworzenie magnetyzującej i niepokojącej postaci internetowej influencerki, która jest tak samo prawdziwa, jak i wykreowana przez samą siebie. Za to, że aktorka nie ukrywa się za rolą, tylko jest w niej cały czas mocno obecna.

Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Telewizję Kino Polska przyznano Dawidowi Nickelowi, reżyserowi filmu “Ostatni komers” za maksymalne wykorzystanie możliwości mikrobudżetu i imponujący debiut. Za świetne prowadzenie aktorów i subtelne spojrzenie na ten czas w życiu, gdy wszystko co pierwsze jest najważniejsze.

Jednocześnie  Grand Prix 35 Tarnowskiej Nagrody Filmowej w postaci Statuetki Maszkarona jury przyznało Mariuszowi Wilczyńskiemu za film “Zabij to i wyjedź z tego miasta” za niesamowitą, spełnioną artystycznie opowieść meandrującą po pamięci osobistej i zbiorowej. Za ocalenie kawałka pięknej historii polskiego kina; za wiarę, że sztuka może być rozmową – także z tymi, których już nie ma. I za muzykę Nalepy, też.

Nagrodę za całokształt i wkład w polską kinematografię w postaci statuetki Szczęścior otrzymał reżyser Wojciech Marczewski. Tarnowskiego Dukata z rąk Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli otrzymał Jerzy Armata, wieloletni Dyrektor Artystyczny TNF. Galę w tym roku roku uświetnił występ muzyczny Zbigniewa Zamachowskiego.

Wydawca, źródło: Tarnowskie Centrum Kultury, fot. Paweł Topolski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN