Znamy laureatów tegorocznego plebiscytu Ziarnko Gorczycy

17.02.2019

Już po raz dziewiętnasty doceniono działalność charytatywną i dobroczynną na terenie Sądecczyzny. Nagrody tegorocznej edycji plebiscytu Ziarnko Gorczycy zostały rozdane podczas sobotniej (16.02) gali. Statuetki trafiły do dwóch osób i dwóch firm.

Na finałową galę do sądeckiego Sokoła tłumnie przybyli Sądeczanie. Bilety były już wyprzedane kilka dni wcześniej. Zysk z ich sprzedaży wesprze sądeckie hospicjum. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak ważna jest pomoc, osobom potrzebującym. – To co się uczyni drugiemu człowiekowi jest najpiękniejszym darem jaki możemy dać – mówi jedna z uczestniczek gali. – Czas poświęcony drugiemu człowiekowi nie jest nigdy stracony. Trzeba rezygnować czasem z własnych przyjemności na rzecz innych. Ziarnko Gorczycy to charytatywny dar i serce na rzecz hospicjum, które wiele osób chce ofiarować – dodaje inna z uczestniczek.

Podczas trwania gali sądeczanie poznali laureatów plebiscytu. W kategorii osobowość została nagrodzona Urszula Baziak. Na co dzień współpracuje z wolontariatem i organizuje koncerty charytatywne. Pracuje też jako nauczycielka w Pałacu Młodzieży i Szkole Podstawowej w Jelnej. – To bardzo miłe zaskoczenie. Obiecuje, że nie spuszczam z tonu i będę dalej pracować. Muszę podziękować moim rodzicom, którzy mnie tak wychowali aby robić coś dla innych bezinteresownie. Po prostu patrzeć sercem – mówi Urszula Baziak, laureatka plebiscytu.

Drugim laureatem plebiscytu zostali współorganizatorzy akcji Motomikołaje. Renata i Paweł Fojt od lat działają charytatywnie na rzecz innych osób. – Chciałabym wszystkim podziękować, szczególnie mojemu mężowi. Tak samo motomikołajom, grupie motosacz, wszystkim ludziom, którzy nas wspierają i dofinansowują, abyśmy te paczki mieli i je rozwozili. Dalej będziemy pracować i jeszcze więcej – informuje Renata Fojt.

Dochód ze sprzedaży biletów, wszystkich licytacji i balu charytatywnego będzie przeznaczony na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum. Już przed rozpoczęciem gali było wiadomo, że będzie to duża suma. – Wstępnie mamy deklaracje samych wpłat sponsorskich około 50 tysięcy złotych. Czekamy, aż to wpłynie i dopiero będziemy podsumowywać bo jeszcze do tego dojdą inne rzeczy – informuje Mieczysław Kaczwiński, dyrektor sądeckiego hospicjum.

Pieniądze na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum trafią też z licytacji, które prowadzone były podczas sobotniej imprezy. Za rekordową sumę wylicytowano m.in obraz Ryszarda Miłka. Sprzedano go za 11 tysięcy złotych. – Wszyscy potrzebują pomocy i to jest taki trochę nasz obowiązek, przedsiębiorców aby wspierać lokalną i globalną społeczność – podkreśla Jacek Sikora, założyciel firmy Vitberg, zwycięzca licytacji.

Co ciekawe, aby wesprzeć hospicjum większą kwotą zwycięzca licytacji pod koniec przelicytował sam siebie.
Wcześniej został też laureatem Ziarnka Gorczycy w kategorii Stowarzyszenie lub Firma. Drugim laureatem w tej kategorii została firma Park M.

Na gali nie zabrakło zarówno łez wzruszenia, jak i uśmiechu. Mateusz Ziółko, który pod koniec tamtego roku przekazał wygraną w telewizyjnym programie muzycznym na rzecz hospicjum zaśpiewał m.in utwór Zbigniewa Wodeckiego “Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Artysta dostał też statuetkę przyjaciela Sądeckiego Hospicjum. podczas gali wystąpił też kabaret Hrabi.

Posłuchaj:
Uczestnicy gali
Urszula Baziak
Renata Fojt
Mieczysław Kaczwiński
Jacek Sikora
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Głuc
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN