Znany jest motyw zabójstwa ciężarnej dębiczanki

24.11.2017

Do rzeszowskiego Sądu Okręgowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu Grzegorzowi G. Usłyszał on 7 zarzutów, w tym zabójstwa Jolanty Ś. z Dębicy.

25-letnia dębiczanka była w zaawansowanej ciąży ze sprawcą, który był jej szwagrem. Przypomnijmy, cała sprawa swój początek miała w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to na policję zgłosiła się matka Jolanty Ś, zaniepokojona, że córka, której poród zaplanowany był w lipcu, nie daje znaku życia.

W trakcie prowadzonych działań śledczy wytypowali, że do zniknięcia młodej kobiety przyczynił się 31-letni wówczas dębiczanin. Jak się okazało kobieta została brutalnie zamordowana, a jej ciało policja znalazła w lesie pod Ropczycami.

Sekcja zwłok wskazała, że sprawca zadawał kobiecie ciosy cegłą oraz cios nożem w szyję. Grzegorz G. nie przyznaje się do zabójstwa, a jedynie do ukrycia zwłok. Przed sądem odpowie także m.in. za kradzież samochodu, sprzętu elektronicznego za pół mln złotych , fałszowanie dokumentów, próbę wyłudzenia pieniędzy od dwóch osób podszywając się pod zmarłą Jolantą Ś. Grozi mu dożywocie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN