Zniczowe szaleństwo w sklepach – nie za wcześnie?

06.10.2017

Mimo że do Wszystkich Świętych pozostało jeszcze cztery tygodnie, tarnowskie markety już są zasypane zniczami. – Jeszcze nie czas na takie zakupy – usłyszał reporter RDN od mieszkańców miasta

 Do świąt mamy cztery tygodnie, ja tak wcześnie nie kupuje zniczy na Wszystkich Świętych. Najlepiej jest kupować dwa dni przed 1 listopada. Jest trochę za wcześnie, ale można powiedzieć że jest duży wybór. Będąc w sklepie patrzyłam na kolorystykę i wielkość wkładów, na razie nie analizowałam cen. Ludzie sobie popatrzą i będą później wiedzieli co kupić – twierdzą tarnowianie.

Jak powiedzieli reporterowi RDN klienci marketów, ceny w porównaniu z ubiegłym rokiem nie zmieniły się znacząco.

Za znicz z wkładem palącym się 24 godziny zapłacimy około 4-5 złotych. Droższe są te, które świecić się będą 3-4 dni. Tu musimy przygotować się na wydatek od 10 do nawet 30 złotych. – Nie widzę żadnych różnic, jeśli chodzi o cenę. To zależy też, gdzie się kupuje. Sztuczne kwiaty są droższe niż znicze. Te można kupić po 10 czy 15 złotych, takie duże. Te małe nie opłaca się kupować, bo to tylko zawracanie głowy – dodają klienci.

Przeciętnie w tym roku mieszkaniec Tarnowa na znicze oraz kwiaty na Wszystkich Świętych wyda około 100 złotych. Kwota ta jest uzależniona od liczby grobów, które będzie odwiedzał 1 listopada.

Więcej o tym w Pulsie Regionu…

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Mieszkańcy
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN