Znów sprzeciwy mieszkańców i apelacje radnych do trasy czternastki

28.01.2021

Po zmianie trasy autobusu miejskiego jesienią ubiegłego roku, o którą zabiegały głównie zakłady pracy, znów napływają liczne sprzeciwy mieszkańców oraz apelacje radnych miejskich i osiedlowych, by autobus przejeżdżał ulicą Mościckiego.

Jak mówi kierownik Działu organizacji transportu publicznego w Zarządzie Dróg i Komunikacji Wiesław Kozioł, uwagi mieszkańców zdecydują ostatecznie o przebiegu trasy tego autobusu.

– Liczne uwagi, głównie dotyczyły osób, które korzystają z przystanków, które zostały pominięte w związku ze zmianą trasy. Przystanków jest kilka, są zlokalizowane na odcinku od ulicy Rozwojowej do Pułaskiego w ciągu ul. Mościckiego. Protest mieszkańców dociera również do radnych, był zgłaszany podczas sesji Rady Miejskiej. Zdecydowaliśmy się w szerszy sposób pozyskać informacje od większości pasażerów, jak sytuacja ma wyglądać, czy powinniśmy dokonywać zmiany trasy, w jakim zakresie.

Ankieta ws. kursu czternastki jest dostępna na stronie miejskiej tarnow.pl.

Uwagi można składać do 5 lutego. ZDiK wystąpił również do rad osiedlowych, by wypowiedzieli się na temat trasy autobusu.

Ostatecznie na przełomie lutego i marca mógłby zmienić trasę.

Posłuchaj:
Wiesław Kozioł
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN