Zostań strażakiem! Trwa nabór w Tarnowie

04.05.2021

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie ogłosiła nabór do służby na stanowiska związane z bezpośrednio z udziałem w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Po osiągnięciu wieku emerytalnego kilku druhów, jest 6 wolnych miejsc.

Aby zostać pełnoprawnym strażakiem, kandydaci muszą najpierw przejść kilka etapów kwalifikacyjnych, rozpoczynając od służby przygotowawczej.

Przyszli druhowie muszą m.in. przejść test sprawności fizycznej, próbę wydolnościową, test braku lęku wysokości, a także zyskać pozytywną opinię komisji lekarskiej podległej MSWiA o zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w PSP.

Każdy nabór zawsze zaczyna się od przyjęcia kandydata na stanowisko stażysty w służbie przygotowawczej z możliwością awansu, w tym przypadku do stanowiska starszy ratownik kierowca. Każdy kandydat, absolwent szkoły średniej, który rozpoczyna przygodę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej musi zacząć od tego najniższego stanowiska, które jest określone w przepisach prawa, na trzy lata. Później jest mianowany na stałe – mówi rzecznik prasowy tarnowskiej straży pożarnej, mł. bryg. Paweł Mazurek.

Dokumenty aplikacyjne można składać w siedzibie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej 39 do 7 maja.

Łącznie w obu tarnowskich jednostkach ratowniczo-gaśniczych pracuje 209 osób.

Tymczasem 4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Data tego święta związana jest z obchodzonym w tym dniu w Kościele katolickim wspomnieniem Świętego Floriana – patrona strażaków.

Tarnowscy strażacy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej polowej, celebrowanej przez ks. Czesława Hausa, diecezjalnego kapelana strażaków oraz ks. Kamila Wróbla, powiatowego kapelana strażaków. Uroczystość związana była także z ogłoszeniem awansu kilkunastu druhów PSP.

Rozmowa z Pawłem Mazurkiem z PSP w Tarnowie w Pulsie Regionu po godz. 16.00

Posłuchaj:
Paweł Mazurek
Anna Szczepanek, fot. PSP w Tarnowie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN