Zwiększy się jednak znacznie liczba łóżek covidowych w Tarnowie. Pod znakiem zapytania planowe przyjęcia

16.03.2021

Mimo zapowiedzi sprzed kilku dni, że w obu tarnowskich szpitalach liczba łóżek covidowych na razie nie będzie zwiększana, a zakażeni będą przewożeni do szpitala jednoimiennego w Dąbrowie Tarnowskiej, sytuacja ulegnie zmianie.

Jak dowiedziała się reporterka RDN, z końcem marca liczba łóżek covidowych w szpitalu św. Łukasza – ma zwiększyć się z 93 do 165, a w szpitalu Szczeklika z 47 do prawie 140.

Jak przyznaje dyrektor “starego” szpitala, Marcin Kuta, zwiększenie łóżek covidowych z pewnością ograniczy planowe przyjęcia do szpitala.

– Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej ma już zajęte wszystkie miejsca covidowe. Mam nadzieję, że pacjenci z powiatu dąbrowskiego będą zawożeni do kilku okolicznych szpitali, czyli zarówno do obu tarnowskich, jak i w Brzesku, Mielcu i Dębicy. Natomiast jeśli chodzi o liczbę łóżek covidowych, która ma być w naszej placówce, siłą rzeczy musi to spowodować ograniczenie przyjęć planowych i przesunięcie terminów. Będę starał się na tyle elastycznie organizować pracę szpitala, żeby maksymalnie dużo pacjentów przyjąć – tych, którzy nie są zakażeni.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej, który decyzją wojewody został przekształcony w szpital jednoimienny, jeszcze w tym tygodniu zwiększy liczbę łóżek covidowych do 200.

Posłuchaj:
Marcin Kuta
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN