Zwykle szczyt sezonu, teraz pustki i brak turystów [WIDEO]

16.12.2020

Tak przez obostrzenia epidemiczne wyglądają uzdrowiska i miejscowości turystyczne na Sądecczyźnie i w powiecie nowotarskim. Do części z nich przyciągają zimowe atrakcje tj. lodowiska i stoki narciarskie.

Miłośnicy białego szaleństwa jeszcze jednak poczekają na szusowanie na Palenicy czy Jaworkach.

– Stacje narciarskie nie są jeszcze gotowe i tak oficjalnie jeszcze nie ruszyły, wiec nie ma co się dziwić, że narciarze nie ma. Myślę, że ten sezon zimowy będzie upływał pod znakiem obostrzeń wprowadzonych przez rząd i będzie on dużo słabszy niż w poprzednich latach. Ale z drugiej strony mam nadziej, że to ostatni okres, na który pandemia kładzie nam swój cień – mówił w programie Słowo za słowo burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Poranny gość radia RDN Nowy Sącz zaznacza, że ten rok Szczawnica skończy z budżetem mniejszym o nawet 3 miliony złotych. Na to składa się mniejszy wpływ z opłat m.in. uzdrowiskowych.

– Tutaj jest praktycznie około 40-50% mniej pieniędzy niż zazwyczaj, kiedy zbieraliśmy od naszych gości około milion sto tysięcy złotych. Teraz będzie o około 450 tysięcy mniej. Do tego dochodzi też druga część subwencji z państwa – wylicza burmistrz.

Straty w budżecie wynikają też ze zwolnień czynszowych i rozłożenia podatków od większych obiektów na dłuższy okres czasu. Jeśli kolejne miesiące też będą wiązać się z ograniczeniami – mówi Niezgoda – będzie to oznaczać nowe straty dla budżetu i branży turystycznej.

Posłuchaj:
Grzegorz Niezgoda
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN