Życzenia dla mam wraz z laurkami z przesłaniem w tarnowskim przedszkolu [ZDJĘCIA]

26.05.2022

Uroczy występ, życzenia i przede wszystkim specjalne laurki – w taki sposób najmłodsi docenili swoje mamy w dniu ich święta.

W Przedszkolu Publicznym nr 20 w Tarnowie uczniowie dostali wyjątkowe laurki od Urzędu Marszałkowskiego, które przekazali swoim mamom. Kartki, oprócz miejsca na życzenia, niosły za sobą specjalne przesłanie.

Jak mówi Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego laurki mają mieć podwójną rolę – sprawdzić się jako prezent, ale również przypomnieć o trosce o zdrowie naszych mam.

– Z jednej strony mamy takie miejsce gdzie przedszkolaki mogą coś narysować dla swojej mamy, a z drugiej mamy taką ciekawą treść, która ma dotrzeć do mam żeby pamiętały o sobie i też znalazły chwilę dla siebie. Często te mamy są mocno zabiegane, myślą o wszystkich tylko nie o sobie. Często przy tym zapominają zadbać o swoje zdrowie. Dlatego ważne jest aby mamy właśnie wykonywały badania profilaktyczne bo jeżeli mama cieszy się dobrym zdrowiem to jest radosna i uśmiechnięta.

Łącznie przygotowano 130 tysięcy laurek, które trafią do mam przedszkolaków z całej Małopolski. Jak mówi Beata Kawa, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie, w projekt włączyły się Biblioteki Pedagogiczne z Małopolski, które dystrybuowały laurki po przedszkolach.

– W sumie 130 tysięcy ulotek było to dość spore wyzwanie, ale dzięki temu, że współpracujemy z przedszkolami przez cały czas informowaliśmy o tym, że ulotki są dostępne w bibliotekach – zarówno w tych głównych jak Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, ale również w filiach. Tak więc do kilkunastu placówek te ulotki trafiły, a stamtąd przedszkola je odbierały.

Przedszkolaki oprócz pięknego występu chętnie złożyli życzenia swoim mamom.

– Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia i dużo pomyślności. – Ja życzę mojej mamie żeby zawsze była szczęśliwa i uśmiechnięta. – Ja życzę mojej mamie żeby była zdrowa, pamiętała o sobie a nie tylko o nas i żeby zawsze z nami była. – Dużo zdrowia, szczęścia rodzinnego i żeby była szczęśliwa!

Specjalne laurki z okazji dnia mamy to część projektu pt. ‘ Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan’. W poprzedniej edycji specjalne laurki trafiły do babć i dziadków i przypominały o zagrożeniach, które czyhają na seniorów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN