5

06.09.2021

Po pięciu latach do sklepów muzycznych i serwisów cyfrowych trafił nowy album kultowego zespołu Kombii.
Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu słuchacze i fani zespołu zadawali za pośrednictwem mediów społecznościowych wciąż to samo pytanie: „Kiedy nowa płyta?”. Niezaprzeczalnie apetyt wzrastał z wydaniem dwóch singli zapowiadających premierę nowego albumu „5”: „Przetrwamy” oraz „Ochronię nas”. Dwa dni przed premierą krążka, zespół udostępnił premierowy utwór „Miłość znajdzie nas”.
– To trwało dość długo, było sporo różnych perturbacji i na koniec jeszcze pandemia… Ale jest!!! – komentuje Grzegorz Skawiński.
Tytuł nowego krążka wydaje się brzmieć dość enigmatycznie – co za sobą kryje tajemnicza „5”?
– Nasz nowy album „5” to po prostu piąty krążek po reaktywacji zespołu z oryginalną nową muzyką, stąd taki tytuł. Naszemu pokoleniu piątka kojarzy się z najlepszą oceną. Mamy nadzieję, że nowy materiał przypadnie Wam do gustu i ocenicie dobrze naszą pracę, na piątkę oczywiście – mówi Skawiński.
Na płycie pojawiło się 11 utworów oraz 4 bonusowe. Jakiego stylu muzycznego możemy się spodziewać po nowym albumie?
– Płytę podzieliliśmy między dwóch producentów, co zaowocowało dwoma odsłonami naszego brzmienia. Jedna część jest ewidentnie nawiązująca do lat 80. i mocno elektroniczna, a druga pop-rockowa, bardziej gitarowa, co jest przecież dla nas naturalne.  Poruszamy się swobodnie w obu stylach. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii. Przy płycie pracowało sporo osób i zaproszonych gości, „starzy” i „nowi” twórcy tekstów. Zaprosiliśmy do współpracy zupełnie nowych producentów i realizatorów. Pracowało nam się znakomicie! Myślimy, że to będzie słychać na płycie! Życzymy dobrej zabawy i refleksji przy słuchaniu – Grzegorz Skawiński.

źródło:media.universalmusic.pl

Wydawca, Paweł Mleczko
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN