Dreamers Are Waiting

07.06.2021

Crowded House i ich  pierwszy nowy album od ponad dekady. 4 czerwca legendarna australijska grupa wydała Dreamers Are Waiting . Jest to już siódmy studyjny album tej poprockowej formacji utworzonej w Melbourne w roku 1985. Album został poprzedzony singlami „Whatever You Want” wydanym w październiku 2020r., „To the Island” w lutym 2021r. I „Playing With Fire” w maju 2021r.

Crowded House – pop rockowy zespół utworzony w Melbourne, którego liderem jest nowozelandzki muzyk Neil Finn. Finn jest najbardziej rozpoznawany jako główny wokalista, autor tekstów oraz kierownik i pozostawał nim przez wszystkie „wcielenia” zespołu. Od początku istnienia formacji działali w nim (i niektórzy działają nadal) artyści z Australii (Paul Hester, Nick Seymour, Peter Jones i Craig Hooper), Nowej Zelandii (Neil Finn, Tim Finn i Eddie Rayner) oraz USA (Mark Hart i Matt Sherrod).
Działalność między rokiem 1985 a 1996 przyniosła zespołowi międzynarodową sławę dzięki takim przebojom jak: „Don’t Dream It’s Over”, „Weather with You”, „Something So Strong”, „Better Be Home Soon”, „It’s Only Natural”, czy „Fall At Your Feet”. W 2007 roku powrócili na scenę muzyczną z nowym perkusistą. W tym czasie wydali nowy album Time On Earth, który osiągnął pierwsze miejsce na Australijskiej liście ARIA Albums Chart.
DREAMERS ARE WAITING – album z 2021 roku.

Tracklista:

1. Bad Times Good
2. Playing With Fire
3. To The Island
4. Sweet Tooth
5. Whatever You Want
6. Show Me The Way
7. Goodnight Everyone
8. Start Of Something
9. Too Good For This World
10. Real Life Woman
11. Love Isn’t Hard At All
12. Deeper Down

źródło; domena publiczna

Wydawca, Paweł Mleczko
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN