Hey u x

16.11.2020

Płyta „Hey u x” to debiutancki, pełnowymiarowy album BENEE, znanej ze światowego hitu „Supalonely”. Na krążku znaleźli się znakomici goście: Lily Allen, Grimes, Flo Milli, Gus Dapperton, Mallrat, Kenny Beats, Bakar i Muroki.
Na „Hey u x” trafi m.in. światowy hit „Supalonely” w duecie z Gusem Dappertonem, który na zgromadził już ponad 2,1 miliarda streamów, jak również wydane ostatnio single „Night Garden” ft. Kenny Beats & Bakar oraz „Snail”. Pełna tracklista poniżej. Za okładkę odpowiada kalifornijski artysta Terry Hoff.
Niedawno BENEE ogłosiła założenie własnej wytwórni muzycznej Olive z siedzibą w Nowej Zelandii. Pierwszym podpisanym artystą jest Muroki, 19-letni wokalista z Raglan, który gościnnie pojawia się na „Hey u x”, jak również supportował BENEE podczas jej trasy w Nowej Zelandii.
Stella Rose Bennett, bo tak naprawdę nazywa się BENEE, dorastała w Auckland w Nowej Zelandii na stabilnej diecie składającej się ze smutnego rapu z Soundclouda, piosenek Jamesa Blake’a o rozstaniu oraz artystów, którzy cenili eksperymenty: Bjork, Groove Armada czy Radiohead – tę ostatnią grupę zawdzięcza swoim rodzicom. Pewnego dnia, Bennett spontanicznie zamieściła na swoim koncie Soundcloud covery Gnarls Barkley i Amy Winehouse. Niedługo potem była już w studiu z producentem Joshem Fountainem, by pracować nad autorskim materiałem.
W 2019 BENEE wydała dwie EP-ki – „FIRE ON MARZZ” oraz „STELLA & STEVE”. Wydawnictwa zyskały odpowiednio status platynowej i złotej płyty w Nowej Zelandii. Otrzymała wyróżnienie Apple Up Next Artist w lipcu 2020, nominację do MTV VMA „Push Best New Artist” 2020, MTV EMA „Best Push” Artist 2020, E! People’s Choice Awards dla Najlepszego nowego artysty 2020 roku oraz nominację do nowozelandzkiej nagrody Aotearoa Music Awards 2020 w kategoriach Singiel roku, Najlepszy artysta solowy i Najlepszy artysta pop. W 2019 roku zdobyła cztery trofea na New Zealand Music Awards: Singiel roku („Soaked”), Najlepszy artysta solowy, Najlepszy artysta popowy i Debiut roku. Wszystko to przygotowało grunt pod jej debiutancki album studyjny, „Hey u x”, który ukazał się 13 listopada.
„Hey u x” to fascynujący album, który istnieje w dwóch przeciwstawnych epokach współczesnego społeczeństwa: w (stosunkowo) beztroskiej erze sprzed COVID-19 oraz w świecie po COVID, gdzie lockdown i intensywna izolacja są teraz regularną częścią życia. Każdy z utworów na albumie to dyskretny świat sercowych zawodów, samotności i rozwoju osobistego, przekazany słuchaczowi jako ciche komunikaty. – Piszę muzykę dla pojedynczego słuchacza – mówi Bennett. – Chcę, żeby każdy czuł się jak najbardziej związany z moim umysłem. Podobnie jak wiadomość, którą wysyłasz do znajomego.  
W „Hey u x” gatunki muzyczne są eksplorowane i adoptowane, piosenki są konstruowane z nieziemskich konceptów, a poczucie zabawy wisi nawet nad najbardziej melancholijnymi momentami. Podobnie jak wiele dotychczasowych osiągnięć BENEE, wszystko wydaje się tak zwyczajne, że wręcz przypadkowe, ale za jej muzyką i światopoglądem kryje się głęboki cel.

źródło:media.universalmusic.pl

Wydawca, Paweł Mleczko
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN