Monsters

02.08.2021

Z dala od zgiełku jego sukcesów – trzech albumów z pierwszej piątki w Wielkiej Brytanii, w tym platynowej płyty „Long Way Down”, dwóch top 10 singli i nagrody Brit w 2013 roku – jest jedna rzecz, która zawsze trzymała Toma Odella na ziemi: pisanie piosenek. Jako klasyczny tekściarz w stylu Eltona Johna, Odell bardziej niż kiedykolwiek polegał na swojej pasji przy tworzeniu popowego i emocjonalnie uzdrawiającego albumu „monsters”.

Tom Odell pracuje jako muzyk, odkąd skończył 21 lat, a jego samodzielnie napisany debiutancki album „Long Way Down” dotarł do pierwszego miejsca w UK. Od tego czasu zdobył ponad 2,6 miliarda odtworzeń oraz liczne nagrody. Teraz, w wieku 30 lat, rozumie, że tornado wokół jego debiutu zapoczątkowało etykę pracy, która ostatecznie stała się obsesją. Osiągnęła ona apogeum we wrześniu 2019 roku, kiedy Odell, świeżo po trasie koncertowej „Jubilee Road”, udał się prosto do Los Angeles, aby rozpocząć pisanie kolejnego albumu.

Tom Odell stworzył płytę, która jest wolna od oczekiwań. Wolna od wyobrażeń innych o tym, kim jest jako artysta. Chociaż to ciemność go zainspirowała, udało mu się przekształcić ją w wielowarstwowy, naginający gatunki popowy album, pełen światła i nadziei, nawet w najdziwniejszych czasach. „monsters” stanowi początek drugiego rozdziału muzycznej drogi artysty. „Czuję, że będę to robił tak długo, jak będę mógł”, uśmiecha się Odell. „Czuję też, że robię to z właściwych powodów – ponieważ uwielbiam tworzyć muzykę. Czuję, że mam coś do powiedzenia i jestem dobry w tym, co teraz robię”.

Wraz z jego nowym brzmieniem, grono fanów Toma Odella wciąż rośnie. Od początku roku zyskał ponad 2 miliony nowych miesięcznych słuchaczy, przy czym dwie trzecie jego odbiorców ma mniej niż 25 lat. Pomimo tego, że dołączył do TikTok-owej społeczności stosunkowo niedawno, jego filmiki obejrzano ponad 15 milionów razy, a pierwszy singiel „Another Love” przeżył drugą młodość wśród nowego pokolenia, stając się viralowym hitem i ponownie wchodząc na brytyjskie listy przebojów.

Tracklista:

1. numb
2. over you yet
3. noise
4. money
5. tears that never dry
6. monster v.2
7. lockdown
8. lose you again
9. fighting fire with fire
10. problems
11. me and my friends
12. country star
13. by this time tomorrow
14. streets of heaven
15. don’t be afraid of the dark
16. monster v.1

źródło: sonymusic.pl

Wydawca, Paweł Mleczko
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN