Most Wanted

03.01.2022

Spełnia się marzenie. Po siedmioletniej przerwie wraca zespół The Wanted! Max George, Tom Parker, Nathan Sykes, Jay McGuiness i Siva Kaneswaran raz jeszcze połączyli siły i przygotowali muzykę.

Przypomnijmy, że w katalogu The Wanted znajdują się single ze szczytów list przebojów “All Time Low” i “Glad You Came”, utwór “Gold Forever” zrealizowany na potrzeby akcji Comic Relief w 2010 roku czy “Chasing The Sun” – temat przewodni do animacji “Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów” oraz poruszająca ballada “Heart Vacancy”. Do zestawu trafią również hity “Lightning”, “Lose my Mind”, “We Own The Night”, “Walks Like Rihanna”, “I Found You”, “Warzone”, “Show Me Love” i uwielbiany przez fanów “Could This Be Love”.

The Wanted po raz pierwszy planowali wznowić działalność w 2020 roku z okazji 10-lecia. Niestety pandemia pokrzyżowała plany. Następnie jeden z członków formacji, Tom Parker, dowiedział się, że ma guza mózgu. W typowym dla siebie absurdalnym stylu, postanowił obrócić osobistą tragedię w coś pozytywnego, tworząc dokument “Tom Parker – Inside My Head”. W trakcie prac nad tym projektem, Parker dowiedział się, że zaledwie 1% z budżetu na walkę z rakiem w Wielkiej Brytanii przeznacza się na badania nad nowymi metodami leczenia guzów mózgu. Tom postanowił więc zorganizować wielki koncert w Royal Albert Hall, by zebrać środki na badania. Używając Zooma, Parker zadzwonił do kolegów z zespołu. Początkowo miał to być jednorazowy come back, ale ostatecznie możemy mówić o pełnej reaktywacji The Wanted.

The Wanted to jedna z największych popowych gwiazd z UK. Sprzedali 12 milionów płyt i umieścili w top 10 brytyjskiej listy przebojów 10 piosenek, w tym dwie na szczycie zestawienia.

W trakcie kariery zespół zdobył nominacje do Brit Awards, MTV Video Music Awards czy Teen Choice Awards. Podczas trasy “Word of Mouth” The Wanted wyprzedali koncerty zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Stanach Zjednoczonych. Wystąpili też dla 90 tysięcy osób na stadionie Wembley w ramach The Summertime Ball, a ponadto na takich imprezach jak V Festival, T in the Park oraz iTunes Festival. Chłopcy nawet nieśli olimpijski znicz przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie w 2012 roku.

Grupa doczekała się ponadto własnego reality show “The Wanted Life”, który emitowała stacja E! . Po rozstaniu w 2014 roku, Tom, Nathan, Max i Siva postawili na solowe muzyczne oraz aktorskie kariery, natomiast Jay wybrał drogę na West End i wygrał program “Strictly Come Dancing”.

źródło: empik.com

Wydawca, Paweł Mleczko
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN