Music Of The Spheres

25.10.2021

Zespół Coldplay powraca z długo wyczekiwanym przez fanów albumem “Music of the Spheres”. Dziewiąta długogrająca płyta formacji ukazała się 15 października 2021 roku. Muzycy o premierze informowali w ręcznie napisanej notce umieszczonej na Instagramie oraz za pośrednictwem zwiastuna na YouTube.

Album został wyprodukowany przez Maxa Martina, który jest nowym producentem w dyskografii zespołu. Zawiera gościnnie występy Seleny Gomez, We Are King, Jacoba Colliera i BTS. Zawiera również wkład producenta elektronicznego Jona Hopkinsa.

Koncepcyjny album o tematyce kosmicznej “Music of the Spheres” jest osadzony w fikcyjnym układzie planetarnym zwanym The Spheres, który zawiera dziewięć planet, trzy naturalne satelity, gwiazdę i mgławicę, z których każdy odpowiada określonej ścieżce. Według głównego wokalisty Chrisa Martina jego koncepcja i tematy były inspirowane filmową serią Gwiezdnych Wojen, co sprawiło, że zaczął się zastanawiać, jacy mogą być inni artyści we wszechświecie.

Martin używa planet jako płótna do badania ludzkiego doświadczenia: „To naprawdę kolejny zapis o życiu jako osoby ludzkiej, ale biorąc pod uwagę tę wolność, która pojawia się, gdy udajesz, że chodzi o inne stworzenia w innych miejscach”.

W trailerze widzimy animowaną kosmiczną podróż z fragmentami wszystkich 12 piosenek z płyty w tle. Za produkcję materiału “Music of the Spheres” odpowiada Max Martin.

Wydawca, Paweł Mleczko
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN