Ribbon Around The Bomb

02.05.2022

Blossoms, nominowana do Mercury Prize indie popowa brytyjska grupa, wydaje czwarty, długogrającego albumu. Płyta „Ribbon Around The Bomb” ukazała się 29 kwietnia.

Za produkcję albumu odpowiadają uznani współpracownicy Blossoms, James Skelly i Rich Turvey. Podmiotem lirycznym dzieła jest postać „Autora” (The Writer).
– Im więcej pisałem, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, że autor, który pojawia się w piosenkach to ja – tłumaczy Ogden. – Przez ostatnie 8 lat byliśmy tak zajęci, że nie mieliśmy czasu, by pomyśleć o wszystkim, co osiągnęliśmy. Byliśmy niesamowicie skupieni na przyszłości, na kolejnym albumie, na następnej trasie. Nasze życie najczęściej jest bowiem zaplanowana na dwa lata do przodu.
Na płycie „Ribbon Around The Bomb” znalazły się utwory „Ode To NYC”, który Tom nazywa „listem miłosny do ulubionego miasta i swoje żony” oraz „The Writer” traktujący o strachu i frustracji związanych z blokadą twórczą. Ponadto fani znajdą w zestawie jedną z dwóch miłosnych piosenek „Everything About You” (Tom ożenił się w ubiegłym roku) oraz „Visions” o sukcesie osiągniętym w młodym wieku.
Blossoms powstało w 2013 roku. Debiutancki album, zatytułowany po prostu „Blossoms” (2016), spędził dwa tygodnie na szczycie listy sprzedaży w UK, jak również zapewnił muzykom nominacje do BRIT Award i Mercury Prize. Wydany dwa lata później „Cool Like You” przyniósł takie przeboje jak „I Can’t Stand It”, „There’s A Reason Why (I Never Returned Your Calls)” i „How Long Will This Last?”. Ich trzeci album „Foolish Loving Spaces” trafił na szczyt brytyjskiej listy sprzedaży. Dyskografię zespołu uzupełnia wydawnictwo „In Isolation/Live From The Plaza Theatre” z 2020 roku.
Lista utworów „Ribbon Around The Bomb”:
1. The Writer’s Theme
2. Ode To NYC
3. Ribbon Around The Bomb
4. The Sulking Poet
5. Born Wild
6. The Writer
7. Everything About You
8. Care For
9. Cinerama Holy Days
10. Edith Machinist
11. Visions
12. The Last Chapter
źródło: media.universalmusic.pl
Wydawca, Paweł Mleczko
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN