Sen tamtej nocy

15.02.2021

Zespół Honeymoons został założony w Nowym Sączu w 2018 roku przez gitarzystę i aranżera wszystkich utworów Łukasza Świechowskiego z Wrocławia, oraz wokalistę i gitarzystę Cezarego Szymczewskiego. Współpraca tych wspaniałych talentów okazała się niezwykle owocna.

Cezary od wielu lat dzieli swoje życie pomiędzy pracą w USA, a swoją kochaną Polską, jego korzenie tkwią w Gdańsku.. Już w młodości spełniał on swoje fascynacje muzyczne, komponując i aranżując świetne utwory, oraz współpracując z wieloma muzykami, z którymi nagrywał płyty.

W roku założenia zespół przyjął nazwę Honeymoons i zaczął tworzyć w zaciszu domowym swoje pierwsze dema, które w późniejszym czasie wykorzystał do nagrania płyty. Wtedy też pojawiła się wspaniała młodziutka wokalistka i skrzypaczka Gabi Wojtarowicz, która do dnia dzisiejszego jest członkiem zespołu.

Jesienią 2019 roku w studio nagrań JM Records we Wrocławiu, Honeymoons nagrał swój pierwszy maxi-singiel pod intrygującą nazwą ,,Porozmawiajmy o miłości,,. Po rozmowach z muzykami współpracującymi w nagraniach, do zespołu dołączył perkusista i właściciel studia nagrań JM Records Jacek Markuszewski oraz basista Jarosław Pawlicki. Udział w nagraniach oczywiście miała Gabrysia Wojtarowicz, oraz córeczka Cezarego-Wiktoria Szymczewska. W tym momencie rozpoczęła się wspaniała droga muzyczna zespołu. Maxi-singiel trafił pod dachy domów niemalże w każdym zakątku świata, nawet do Australii, aby cieszyć zmysły słuchaczy. Piosenki znajdujące się na krążku podbiły serca wielu ludzi.

Muzyka Honeymoons jest słuchana przez odbiorców radia nie tylko w Polsce, ale i także między innymi w USA, Norwegii, Australii, Litwie.

Pod koniec 2020 roku, w studio JM Records grupa rozpoczęła realizację nagrania swojej pierwszej dużej płyty. Wówczas do zespołu dołączyła bardzo obiecująca wokalistka Albina Mruchko, która, posiadając silny, rockowy głos, wspaniale współgra z delikatnym, subtelnym wokalem Gabi Wojtarowicz. Płyta nosi tytuł ,,Sen tamtej nocy,, i znajduje się na niej 14 utworów. Są tam kawałki bardzo liryczne, rockowe kompozycje oraz bardzo taneczne, porywające rytmy. Różnorodność piosenek na płycie odzwierciedla wiele skrajnych uczuć i przeżyć ich autora Czarka Szymczewskiego.

Nie można tu pominąć faktu, iż na płycie gościnnie zagrał sam Robert Chojnacki w utworze ,,Historia pewnej rodziny,, a także zaśpiewały wokalistka i malarka Marlena Kokot, Karolina Buhl i Wiktoria Szymczewska.

Równocześnie z nagrywaniem w JM Records płyty, zespół nagrał teledyski do takich utworów jak: ,,I need you now my love,, (zrealizowany na pięknym zamku w Rytrze), ,,Pętla czasu,, ,,Historia pewnej rodziny,, a także ,,Biegnij razem ze mną,,.

Muzyka zespołu Honeymoons ma swoje korzenie w amerykańskich brzmieniach rockowych lat 70-tych i 80-tych .Słychać to wyraźnie w warstwie muzycznej, a zwłaszcza, gdy dominującym brzmieniem są 12-strunowe gitary akustyczne.

Zespół aranżuje również wyróżniające się w kompozycjach partie wokalne. W przyszłości muzycy nie wykluczają sięgnięcia do innych styli muzycznych, bowiem założeniem zespołu jest autentyzm twórczy i budowanie w słuchaczach różnorodnych odczuć emocjonalnych.

Piosenki Honeymoons dedykowane są słuchaczom o różnorodnych gustach muzycznych. Każdy znajdzie tu taką aranżację, która zaciekawi, wpadnie w ucho i na długo pozostanie w głowie a nawet w sercu….

Lista utworów:

1 – Biegnij razem ze mną

2 – I need you now my love

3 – Pętla czasu

4 – Cyrkowy namiot

5 – Ty i ja

6 – Niemożliwe (instrum.)

7 – Ostatni lot

8 – W cieniu dębów

9 – Porozmawiajmy o miłości

10 – Ciemne korytarze

11 – Sen tamtej nocy

12 – Mój dom-Polska

13 – Historia pewnej rodziny

14 – Pętla czasu (wer. polsko-ukraińska)

żródło : www.honeymoons.pl

Wydawca, Paweł Mleczko
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN