1% dla Caritas Diecezji Tarnowskiej

18.02.2019

Ola, która ma 10 lat, a jest już po 11 operacjach jest twarzą tegorocznej kampanii 1 procenta dla Caritas Diecezji Tarnowskiej. Marzeniem dziewczynki jest móc stanąć na własnych nogach.

Jej i innym osobom pomaga diecezjalna Caritas, dzięki funduszom uzyskanym z jednego procenta podatku mówi dyrektor ks. Zbigniew Pietruszka.

Przede wszystkim chodzi o takie dzieła jak leczenie osób chorych, szczególnie na rzadkie schorzenia, które wymagają wielkich nakładów finansowych. Z takiego wsparcia skorzystało 85 osób na ponad 534 tys. zł. Również dofinansowaliśmy rehabilitację. Skorzystało z niej 150 osób na kwotę ponad 220 tys. zł – dodaje.

Ponadto ponad 300 osób otrzymało dofinansowanie do zakupu leków. Caritas na ten cel przeznaczyła prawie 70 tys. złotych. Caritas wspiera także działalność sześciu swoich placówek, które opiekują się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. To m.in. hospicjum, zakłady opiekuńczo – rehabilitacyjne i dom dla bezdomnych. Z Caritas można także zbierać 1 proc. dla konkretnej chorej osoby. W tej sprawie należy skontaktować się z biurem w Tarnowie przy ul. ul. Prostopadłej 9a.

Ponieważ w tym roku sam Urząd Skarbowy przygotowuje PIT-y, należy sprawdzić, czy w odpowiedniej rubryce został wpisany prawidłowy nr KRS-u Caritas Diecezji Tarnowskiej (KRS 0000211791). Jeżeli tak nie jest należy skorygować PIT – informuje Caritas.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN