101. urodziny św. Jana Pawła II – pamiętamy

18.05.2021

18 maja 1920 roku, w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła – przyszły Jan Paweł II.

Nazwany był “papieżem pielgrzymem”, odbył 104 podróże zagraniczne, przebywał w 132 krajach. Jednym z najważniejszych wątków nauczania Jana Pawła II była godność i wartość życia ludzkiego.

Papież Polak odwiedził także diecezję tarnowską, w Tarnowie wyniósł na ołtarze bł. Karolinę, a w Starym Sączu kanonizował bł. Kingę.

W naszej diecezji są parafie pw. św. Jana Pawła II. Papież jest patronem m.in. szkół, ulic, Akcji Katolickiej, a także Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Przybliżamy papieskie nauczanie dzieciom i młodzieży – mówi Halina Węgrzyn, przewodnicząca Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

– Ideą naszej wspólnoty jest testament św. Jana Pawła II, aby dbać o wychowanie dzieci i młodzieży, uczyć się współpracy, porozumienia, wczytywać się w nauczanie Papieża, które jest aktualne i w którym ciągle na nowo odkrywamy Jego myśli – dodaje.

Przypomnijmy, że na wniosek Marszałka Województwa Małopolskiego, Papież Polak został przez Watykan ogłoszony Patronem Małopolski.

W Radiu RDN możecie posłuchać audycji przybliżających życie i przesłanie św. Jana Pawła II.

“Poznaj Małopolskę Jana Pawła II” – to cykl audycji adresowanych do dzieci.

Poznaj Małopolskę Jana Pawła II

Są one emitowane przez cały maj od poniedziałku do piątku o godzinie 10.10. Po emisji nagrania zapraszamy dzieci do utrwalenia tematu poprzez pokolorowanie kolejnych obrazków.

Natomiast w poniedziałki po 17.00 można posłuchać audycji “Małopolska Jana Pawła II”. Wczoraj odwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Małopolska Jana Pawła II

Posłuchaj:
Halina Węgrzyn
Ewa Biedroń, fot. PAP/EPA
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN