11 tysięcy Paczuszek dla Maluszka, czyli pomoc dla samotnych matek

23.12.2021

Parafie, szkoły i różne instytucje przygotowały prezenty dla samotnych matek i ich dzieci. W diecezji tarnowskiej zakończyła się akcja ‘Paczuszka dla Maluszka’, której inicjatorem jest Fundacja Małych Stópek, a w diecezji organizacją zajął się Ruch Światło-Życie. Ludzie dobrej woli ofiarowali 11 tys. paczek.

– Odpowiedź na akcję przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – cieszy się koordynatorka Magdalena Szerszeń z Domowego Kościoła w Dębicy.

– Włączyło się w nią ponad 80 parafii, prawie 40 szkół i inne instytucje. Diecezjanie przynieśli ponad 11 tysięcy paczuszek. Darów było tak wiele, że nie zmieściły się w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Musieliśmy znaleźć dodatkowe miejsce, które udało się zorganizować w Diecezjalnym Domu Księży im. Św. Józefa, dzięki życzliwości jego dyrektora ks. Tomasza Janika – dodaje.

 

Otrzymane dary będą służyły podopiecznym Domu Samotnej Matki przez wiele miesięcy. Dyrektor siostra Monika Ostaszewska postanowiła, że dary trafią także do Domu Pomocy Społecznej w Brzesku i Tarnowie, które prowadzą siostry zakonne opiekujące się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną a także do Fundacji Bezcenni z Krakowa, która również pomaga samotnym matkom.

– Z radością odkryliśmy, że w te grudniowe dni przez naszą diecezję przeszedł wielki marsz pro-life, marsz dla życia – zauważa ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

– Wychodząc z tak wielu parafii, szkół i innych miejsc z tysiącami paczek pełnych konkretnych darów pod przewodnictwem kapłanów, nauczycieli, młodzieży, oazowiczów, członków Domowego Kościoła i mnóstwem ludzi o dobrym sercu dotarł do osób, które często zostały same. Nasi diecezjanie pokazali, że nie tylko słowem, ale konkretną pomocą popiera się wartość życia oraz inne ludzkie i Boże wartości – dodaje ks. Wojciech.

Organizatorzy są wdzięczni wszystkim, którzy przygotowali i włączyli się w akcję pomocy samotnym kobietom i innym potrzebującym. Wysłali ponad 150 listów z podziękowaniami i okolicznym plakatem ‘Dziękujemy za paczuszki”, który zawiśnie w miejscach zbiórek.

25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy obchodzony jest Dzień Świętości Życia o godz. 18.00 bp Artur Ważny w kaplicy Domu Samotnej Matki w Tarnowie odprawi Msze św. za wszystkich którzy zaangażowali się w te charytatywne działania.

Ewa Biedroń, fot. archiwum Ruchu Światło-Życie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN