Po raz kolejny wierni z parafii w Wielogłowach pomagali… bawiąc się [ZDJĘCIA]

24.06.2018

Mieszkańcy regionu bawili się wspólnie na parafialnym festynie rodzinnym w Wielogłowach, na stadionie w Ubiadzie. Festyn miał charakter charytatywny. Wszyscy przyszli, żeby przy okazji dobrej zabawy pomóc osobom niepełnosprawnym z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach.

Zebraliśmy się, żeby wspólnie bawiąc się zbierać fundusze na naszych najbardziej potrzebujących pomocy niepełnosprawnych parafian i żeby tworzyć wspólnotę parafii w duchu radości i świętowania – tłumaczy ksiądz Witold Tadeusiak z parafii w Wielogłowach.

W trakcie festynu nie zabrakło konkursów sprawnościowych. Grill i ciasta przygotowały parafianki. Była też loteria fantowa. Na scenie występowali młodzi, początkujący wykonawcy. –Nie mamy żadnych gwiazd wieczoru, bo każdy kto tu przyszedł jest gwiazdą – tłumaczy jeden z uczestników. – Przyszliśmy całą rodziną i też chcemy pomóc – dodaje pani Marzena. – Jak na taką parafię, w której jest około trzech tysięcy osób, to przyszło sporo ludzi. Każdy się udziela jak może. Nasi mieszkańcy i mieszkańcy okolicznych miejscowości są bardzo hojni- zapewnia pani Maria.

Dochód z imprezy przeznaczony będzie na zakup m.in wózków inwalidzkich i specjalnych łóżek dla niepełnosprawnych osób. To był już dwunasty festyn w Ubiadzie. Radio RDN Nowy Sącz patronowało temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
ks. Witold Tadeusiak
parafianie
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN