15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

14.08.2018

15 sierpnia to w Kościele Katolickim uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie jest to także święto Matki Boskiej Zielnej.

W tym dniu w szczególny sposób wpatrujemy się w niebo – mówi radiu RDN bp Leszek Leszkiewicz.Jest to dzień wielkiej radości. Mówi o niebie i o tym, że Maryja doszła do celu, jakim jest raj – dodaje biskup.

Patrzymy w niebo, prosimy Matkę Bożą, żeby błogosławiła nam na ziemi. Nawet wszystkie te zwyczaje, które wiążą się z tym świętem, jak poświęcenie np. wianków, mówią o tym, że nasze życie chrześcijańskie ma być pięknym owocem dla Boga – tłumaczy bp Leszek Leszkiewicz.

-To Maryja przypomina nam, że celem człowieka jest bycie blisko Jezusamówi ks. Adam Nita, proboszcz Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Samo święto Wniebowzięcia NMP ma długą tradycję, jednak to w 1950 roku, dokładnie 1 listopada, papież Pius XII ogłosił dogmat wiary mówiący, że „Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej”.

Według tradycji Matka Boża ostatnie lata swego życia spędziła w Jerozolimie w pobliżu Wieczernika albo w Efezie.

Posłuchaj bp. Leszka Leszkiewicza:

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN