17-latka z Mielca zafascynowała się pielgrzymowaniem i zachęca innych do wyruszenia w sierpniu na Jasną Górę

17.05.2022

Emilia Sobuś wybiera się na rekolekcje w drodze po raz czwarty. To będzie dla niej wyjątkowa pielgrzymka, także dlatego, że wygrała konkurs na plakat 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Emilia powiedziała RDN, że jest szczęśliwa, że jej plakat może się włączyć w dzieło pielgrzymki. W sierpniu chce wyruszyć do Częstochowy z grupą nr 18 św. Wojciecha.

– Zaczęłam pielgrzymować po moim bierzmowaniu i chodzę co roku. Pielgrzymka jest dla mnie czasem ogromnej radości spędzonym we wspólnocie i czasem refleksji. Jest to dla mnie niesamowite przeżycie duchowe. Teraz będzie to podwójna radość, gdy na pielgrzymce zobaczę swoją pracę. Cieszę się, że mogę połączyć swoją pasję z Kościołem. Bardzo chciałabym studiować grafikę na ASP i rozwijać się w tym kierunku. Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów, zapraszam wszystkich niezdecydowanych do wyruszenia w drogę na Jasną Górę – dodaje Emilia.

Tworząc plakat autorka starała się odtworzyć hasło pielgrzymki “Chrystus naszą Paschą”.

– W centrum plakatu jest jaśniejący krzyż Jezusa Chrystusa, który swoim światłem rozświetla ciemności. Krzyż symbolizuje również paschę Chrystusa, nawrócenie się ku dobru i postępy w życiu duchownym. Krzyż na plakacie nakłada się w miejscu, gdzie jest serce człowieka, co ma oznaczać to, że Chrystus chce przemieniać nasze serca. Na plakacie są także góry, które pokazują, że my sami najpierw musimy się odważyć pójść Jego ścieżkami i otworzyć nasze serca na Niego, co dla wszystkich nie jest łatwe.

Plakat autorstwa Emilii Sobuś będzie zdobił wszystkie materiały przygotowane na 40. PPT. Trwają przygotowania do rekolekcji w drodze, które rozpoczną się 17 sierpnia w Tarnowie.

Wybrano już pielgrzymkowy plakat

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN