17 listopada rozstrzygnięcie drugiej części projektu W hołdzie Polskiemu Papieżowi – zdalnie i cyfrowo

13.11.2020

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Jego finał i uroczysta Gala Laureatów połączona z Konferencją będzie miała miejsce 17 listopada 2020 o godz. 9:30. Temat konferencji: „Aby «człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem»”. Pedagogiczne inspiracje nauczaniem Papieża Jana Pawła II”. Podczas konferencji odbędą się 3 wykłady i dyskusja panelowa.

Na konferencję zaproszeni zostali przedstawiciele władz Kościelnych, państwowych oraz samorządu terytorialnego, którzy wcześniej w formie nagrania przekazali gratulacje dla wyróżnionych osób. Niestety w okolicznościach pandemii odbędzie się ona wirtualnie. Jednakże przygotowany został cały pakiet informacji, który będzie można śledzić w sieci za pośrednictwem MS TEAMS oraz synaj.tv.

Podczas konferencji poznamy także laureatów konkursów.

W ramach projektu przeprowadzono działania takie jak: Konkurs dla nauczycieli na opracowanie scenariusza lekcji w oparciu o metodę WebQuest lub Odwróconej klasy nawiązującego do jednego z wymienionych niżej obszarów tematycznych: „Szacunek dla dziejów narodu polskiego w nauczaniu Jana Pawła II”, „Jan Paweł II – papież rodziny”, „Pielgrzymki Jana Pawła do Polski”, Konkurs multimedialny dla do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych na wykonanie prezentacji multimedialnej na jeden temat, wybrany z przedstawionych poniżej propozycji: Szkoła podstawowa – „Jan Paweł II – Papież Pielgrzym”, „Pasje Jana Pawła II”, „Co to znaczy przebaczać? Jak to robił Jan Paweł II”; Szkoła ponadpodstawowa – „Idea Światowych Dni Młodzieży”, „Jan Paweł II w Diecezji Tarnowskiej”, „Cywilizacja miłości w nauczaniu Jana Pawła II”, Konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych (klasy 6-8) i ponadpodstawowych na prowadzenie bloga na temat „Jan Paweł II i moja rodzina”, zainspirowaego wywiadami, wspomnieniami i doświadczeniami rodzin uczniów związanych z osobą Polskiego Papieża, Konkurs plastyczny z wykorzystaniem dowolnego programu graficznego dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6,7-8) i ponadpodstawowych na wykonanie pracy plastycznej na jeden temat, wybrany z przedstawionych poniżej propozycji: „Jan Paweł II – Największy misjonarz świata”, „Pielgrzymki Jana Pawła II do diecezji tarnowskiej”, „Polscy święci i błogosławieni kanonizowani i beatyfikowani przez Jana Pawła II”, Gra miejska „Śladami Jana Pawła II w Tarnowie” z udziałem uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas 7 – 8 szkół podstawowych, Quiz tematyczny „Śladami Jana Pawła II w Tarnowie” dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniowie klas 7- 8 szkół podstawowych. Przygotowana również została z okazji 100 urodzin Świętego Jana Pawła II publikacja okolicznościowa wydana elektronicznie, na której znajdują się ciekawe i oryginalnie zaprezentowane wspomnienia z pobytu św. Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej.

Katarzyna Antosz, KCEM KANA
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN