18 maja wspominamy św. ojca Stanisława Papczyńskiego z Podegrodzia

18.05.2022

Kapłan, zakonnik, kaznodzieja i jeden z najwybitniejszych humanistów swojej epoki. 18 maja w kościele katolickim obchodzimy wspomnienie ojca Stanisława Papczyńskiego. Święty pochodzący z Podegrodzia sprawował w swoim życiu wiele ważnych funkcji.

Był spowiednikiem króla i przyszłego papieża. Autorem 8 dzieł z pogranicza filozofii i teologii, założycielem Zgromadzenia Księży Marianów.

Jego droga na ołtarze zaczęła się w Podegrodziu – przypomina ks. Józef Wałaszek, proboszcz parafii w Podegrodziu.

On w dzieciństwie już bardzo mocno był związany z kościołem, tym bardziej że urodził się u podnóża kościoła. On automatycznie był z tą świątynią związany. Co więcej, była tu szkoła parafialna, ta pierwsza, którą skończył, zresztą kończył je z wielkim trudem, bo ojciec nie przepuścił go i widać tu jego surowość, ale tutaj go to wszystko kształtowało – mówi duszpasterz z Podegrodzia.

O. Stanisław Papczyński jest patronem obrońców życia, był także wielkim orędownikiem modlitwy za zmarłych.

Dziś parafia św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu w sposób szczególny świętuje wspomnienie i urodziny swojego rodaka.

O poranku uczniowie z tutejszych szkół odwiedzili kościół parafialny. O 17.00 odbędzie się Msza św. połączona z Nowenną do św. o. Stanisława, a o godz. 19.00 – Nabożeństwo Majowe na placu przy Figurze Zawierzenia.

Posłuchaj:
ks. Józef Wałaszek
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN