Nagrali teledysk do wiersza św. Jana Pawła II

17.10.2017

Katolicki duet Laudans z Mińska na Białorusi nagrał pieśń i teledysk do wiersza „Zdumienie” św. Jana Pawła II. Para często występuje na koncertach i festiwalach pieśni religijnych w Polsce. Parę dni temu ukazała się ich płyta „Jedność”, którą nagrali specjalnie dla polskich słuchaczy.

Większość piosenek jest w języku polskim, w tym teksty własne oraz pieśni do słów ks. Jana Twardowskiego czy św. Jana Pawła II . Jak zaznaczają, muzykę i aranżacje do wszystkich utworów piszą sami.

Główna na naszej płycie jest piosenka pod tytułem „Jedność”, bo uważamy, że jedność jest tym, czego brakuje współczesnemu światu, a co jest bardzo ważne dla każdego. Kilka utworów na tej płycie jest również po białorusku i po angielsku. Mamy nadzieję, że to pomoże słuchaczom jeszcze lepiej odczuć tę jedność między różnymi ludźmi – podkreślają Andrzej Ługin (śpiew, gitara) i Alona Połoczańska (syntezator).

Na płycie znalazła się pieśń do wiersza św. Jana Pawła II „Zdumienie”, do której powstał teledysk. Nakręcono go nad rzeką Isłocz niedaleko Rakowa w obwodzie mińskim.

Nie mamy na Białorusi gór i górskich strumieni, jednak uważamy, że ta piękna jesienna przyroda naszego kraju również dobrze przekazywa atmosferę tego utworu i znajdzie upodobanie wśród polskich widzów – dodają muzycy.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN