25 lipca Kościół powszechny obchodzi święto św. Jakuba Apostoła

22.07.2021

Rok 2021 jest Rokiem Jubileuszowym Świętego Jakuba Starszego Apostoła. Wśród kościołów stacyjnych Roku Jubileuszowego jest kościół w Tuchowie.

W programie obchodów znalazły się Dni Jakubowe, katechezy czy pielgrzymka rowerowa.

Proboszcz parafii ks. Alfons Górowski chciałby, aby rozwój życia duchowego trwał także poza latami jubileuszowymi.

– W naszej codzienności żeby ludzie, którzy idą Szlakiem św. Jakuba, którzy zatrzymują się w Tuchowie, nabierali sił duchowych do tego, żeby na co dzień iść drogą wiary ku zbawieniu.

Józef Lewicki jest przewodnikiem po Drodze św. Jakuba. Sam przemierzył tysiące kilometrów pielgrzymując do grobu św. Jakuba.

– Po co idzie się do Santiago de Compostela? Ta idea tej pielgrzymki od samego początku, czyli od IX wieku jest taka, że powinno się spełnić trzy warunki. Pierwszy, to spotkać się z samym sobą i przemyśleć swoje życie. Na tej pielgrzymce powinno się cały swój majątek nieść na plecach jak kiedyś pielgrzymi nieśli, dlatego można przemyśleć co właściwie w życiu jest ważne.

25 lipca w parafii św. Jakuba w Tuchowie odbędą się uroczystości odpustowe połączone z poświęceniem nowych organów, którego dokona biskup Andrzej Jeż.

Przypomnijmy, także z okazji Roku Jubileuszowego Świętego Jakuba Apostoła radio RDN odwiedziło wspólnotę parafialną w Tuchowie.

Z cyklu: Radio RDN na Szlaku św. Jakuba byliśmy także naszym wozem transmisyjnym w Podegrodziu i w Brzesku, skąd nadawaliśmy program na żywo.

Posłuchaj:
ks. Alfons Górowski
Józef Lewicki
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN