26 lat temu powstała rozgłośnia diecezji tarnowskiej

24.12.2019

W Wigilię 1993 roku o godzinie 16.00 emisję rozpoczęło Radio Dobra Nowina. Stację powołał do życia ówczesny biskup tarnowski, Józef Życiński.

Misję tworzenia radia powierzył ks. Ryszardowi Piaseckiemu, który wcześniej zwrócił się do biskupa z pomysłem uruchomienia rozgłośni.

Emisję poprzedziły miesiące przygotowań. Były remonty, próbne emisje i warsztaty dla pierwszej ekipy.

Biskup Józef Życiński zawsze interesował się radiem, wymyślił także nazwę stacji – wspomina ks. Ryszard Piasecki, twórca radia i pierwszy dyrektor.

Nazwa Radia Dobra Nowina padła dosyć niespodziewanie. Podczas wypełniania dokumentów trzeba było podać nazwę. Biskup od razu powiedział – Dobra Nowina. Świetna nazwa pomyślałem, a w uszach zabrzmiał mi skrót RDN. Myślę że ta nazwa przyczyniła się do wytypowania daty rozpoczęcia emisji. Rodzi się Chrystus, który przyniósł Dobrą Nowinę o zbawieniu. W związku z tym RDN rozpoczyna swoją działalność w Wigilię – dodaje.

Bp Józef Życiński był w studiu przy Bema 14, kiedy rozpoczynała się emisja.

Radio RDN jest dziś lokalnym środkiem informacji i ewangelizacji w południowo-wschodniej Polsce.

Zakończyliśmy właśnie rok jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności. Były m.in. wyjazdy do Częstochowy i Lublina, rocznicowa gala, forum, koncerty, spotkania ze słuchaczami. Powstały także książka i film.

Posłuchaj:
ks. Ryszard Piasecki
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN