Tysiące wiernych przeszło ulicami Nowego Sącza

06.10.2019

Ok. 10 tys. osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny. Procesja Różańcowa przeszła ulicami Nowego Sącza z bazyliki św. Małgorzaty aż do sanktuarium św. Rity. W pochodzie wzięli udział wierni z całej diecezji tarnowskiej.

Uczestnicy marszu wzięli ze sobą charakterystyczne dla tej akcji niebieskie baloniki czy wiele transparentów. Prawdziwym atrybutem idących był jednak różaniec w ręku. To ta modlitwa maryjna towarzyszyła wiernym w tracie całej wędrówki.

Wierni przyjechali do Nowego Sącza z różnych części diecezji. Byli tu m.in. przedstawiciele Krynicy, Limanowej, Tarnowa czy Bochni i Mielca.

11 edycję diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny poprzedziła Msza św. w sądeckiej bazylice. W trakcie kazania bp. Andrzej Jeż nawiązał do odbywającego się także w tym dniu w Nowym Sączu Marszu Równości. Podkreślił, że koncepcja życia społecznego kreowana przez środowisko LGBT niszczy podstawowe więzi społeczne czyli naturalne małżeństwo mężczyzny i kobiety.

Przypomniał też o istocie chrześcijaństwa, które ma prowadzić ludzi do Boga a nie toczyć z kimkolwiek wojny.

Naszym zadaniem jest, aby ludziom poranionym przez ideologię  gender pomóc w odnalezieniu właściwej koncepcji człowieka i świata oraz sensu życia, który ostatecznie jest w Bogu – wyjaśniał bp Andrzej Jeż.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN