5. rocznica beatyfikacji Męczenników z Pariacoto

04.12.2020

5 grudnia 2015 r. w czasie Mszy Świętej w Chimbote w Peru zostali wyniesieni na ołtarze trzej misjonarze. Dwaj z nich to franciszkanie zamordowani w peruwiańskim Pariacoto 9 sierpnia 1991 r.: o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski, który pochodził z podtarnowskiej Zawady.

W uroczystości uczestniczyło ponad 20 000 osób, w tym reprezentanci diecezji tarnowskiej.

Świadectwo o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka przypomina nam, żeby działać z prostotą, oddaniem, bez patrzenia na siebie – powiedziała siostra Berta Hernandez, podczas ostatniej wizyty w Zawadzie.

Peruwiańska zakonnica w 1991 roku była świadkiem porwania i wywiezienia na miejsce egzekucji polskich franciszkanów.

Byli zawsze z ludźmi, rozmawiając, pytając. Niesamowita była ich prostota. Przez prostotę, bliskość, rodzinność przyciągali do siebie ludzi – dodaje siostra.

Z okazji piątej rocznicy beatyfikacji Męczenników z Pariacoto – 5 grudnia w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna, której będzie przewodniczył o. Dariusz Mazurek OFMConv, Delegat Generalny ds. Animacji Misyjnej.

Czcicieli, przyjaciół bł. Męczenników z Pariacoto ojcowie franciszkanie zapraszają do duchowej, modlitewnej łączności w tym dniu i wspólnego dziękowania Panu Bogu za dar beatyfikacji misjonarzy męczenników, którzy swoje życie oddali Chrystusowi w Peru.

Natomiast w kościele w Zawadzie w niedzielę o 10.30 będzie Msza św. o kanonizację bł. o. Zbigniewa.

Przypominamy także, że w drugi piątek każdego miesiąca nie tylko parafianie z Zawady koło Tarnowa są razem w kościele, aby prosić bł. Zbigniewa o Jego wstawiennictwo u Boga i dziękować za nie, a także aby uczcić Jego relikwie.

O. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek zostali zamordowani 9 sierpnia 1991 roku w Peru przez komunistycznych terrorystów ze Świetlistego Szlaku.

Posłuchaj:
s. Berta Hernandez
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN