7 lat Dzieła Duchowej Adopcji Kleryków

15.02.2021

Rozpoczynali od modlitwy za 20 kleryków, teraz jest ich prawie tysiąc. 7 lat temu rozpoczęła się Duchowa Adopcja Kleryków. To dzieło Diakonii Modlitwy Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej.

Na początku była to modlitwa za tarnowskich kleryków. Obecnie na liście osób, za które modlą się nie tylko oazowicze są klerycy z 59 seminariów diecezjalnych i zakonnych w Polsce oraz ze Lwowa, Grodna, Stanów Zjednoczonych i z terenów misyjnych Kenii, Tanzanii, Nigerii, Kongo, Kamerunu.

Ta modlitwa przynosi liczne owoce – mówi Piotr Milówka, odpowiedzialny za Diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

– Młodzi, którzy modlili się za swojego kleryka przez rok czy przez dwa lata sami odkryli powołanie, jeden z nich zbliża się do diakonatu, kilku z nich jest na niższych rocznikach. Ja modliłem się za jednego alumna, który jest kapłanem i nadal współpracujemy. Miałem też zgłoszenie od kleryka z innej diecezji. Przydzieliłem go do pani, która się później zgłosiła. Okazało się, że są oni z diecezji drohiczyńskiej. Dziś współpracują w Diakonii Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie – dodaje.

Oprócz modlitwy członkowie Dzieła prowadzą również działalność charytatywną, fundując stypendia dla alumnów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Podczas pandemii spotkają się na codziennej modlitwie nieszporami przez Skype o godzinie 21.00.

Link do grupy Diakonia Modlitwy: https://join.skype.com/auwFeNP5NxE3 – każdy może dołączyć do modlitwy.

Diakonia zaprasza nowe osoby chętne do podjęcia modlitwy w intencji kleryków, gdyż jest jeszcze spora grupa alumnów oczekujących na modlitwę.

Zgłoszenia można dokonać przez formularz: ddakler.wordpress.com/formularz-zapisow

Posłuchaj:
Piotr Milówka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN