8 grudnia odpust w WSD, święto oazowiczów i Godzina Łaski

07.12.2021

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny tarnowskie seminarium będzie przeżywać odpust. Uczelnia obchodzi 200-lecie istnienia, dlatego będzie to odpust jubileuszowy.

-Chcemy, żeby maryjność była głównym rysem duchowości przyszłych kapłanów – mówi radiu RDN biskup tarnowski Andrzej Jeż.

– Przyszli kapłani wywodzą się ze środowisk, gdzie pobożność maryjna jest mocna w domach i parafiach. Także w czasie pobytu w seminarium bardzo mocno zwracamy uwagę na pogłębioną pobożność maryjną, która kształtuje przyszłych kapłanów, aby mogli później podjąć działania duszpasterskie uwzględniając niezwykłą rolę Matki Bożej w życiu duchowym w łączności z Trójcą Przenajświętszą i Kościołem – dodaje biskup.

Podczas jubileuszowego odpustu będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Mirosława Gucwy z Republiki Środkowoafrykańskiej, wykład ks. dr Andrzeja Gałki ‘Maryjna droga Prymasa Tysiąclecia” a także scenka teatralna w wykonaniu alumnów ‘Na oczach Matki”.

Ponadto 8 grudnia przypada święto patronalne Ruchu Światło- Życie. Moderator ks. Wojciech Karpiel zaprasza wszystkich oazowiczów, dzieci i młodzież, a zwłaszcza rodziny z Domowego Kościoła do uczestnictwa w Mszy św. w swoich parafiach, natomiast centralne uroczystości odbędą się w tarnowskiej katedrze o godz. 12.00.

W środę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w wielu świątyniach na całym świecie, katolicy będą gromadzić się w tzw. Godzinie Łaski.

Podczas objawień w 1946 roku, Maryja zachęcała, aby 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Jest to nabożeństwo prywatne.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN