95. Niedziela Misyjna okazją do modlitwy i wsparcia misji

23.10.2021

‘Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” – to hasło Światowego Dnia Misyjnego. Niedziela misyjna będzie okazją do modlitwy i wsparcia misji.

Aktualnie na misjach posługuje 1800 polskich misjonarzy i misjonarek w 99 krajach na 5 kontynentach. – W tym gronie są także kapłani, siostry zakonne i świeccy z diecezji tarnowskiej – mówi ks. Stanisław Wojdak, zastępca dyrektora Wydziału Misyjnego.

– Jeżeli spotka się Jezusa w swoim życiu, uwierzy się w to, co On powiedział i zaprzyjaźnimy się z Nim, mamy pełne ręce roboty. Jezus mówi nam, żebyśmy szli na cały świat i głosili Ewangelię. Idziemy za głosem serca, słuchamy głosu Kościoła, a Kościół ciągle nas posyła, ponieważ są takie tereny na świecie, gdzie jest bardzo mało księży, albo ich nie ma. My tam powinniśmy docierać w imię Jezusa i głosić to, co nadało sens naszemu życiu – podkreśla ojciec duchowny tarnowskich misjonarzy.

5 miliardów ludzi na świecie nie jest jeszcze ochrzczonych lub nie zna Chrystusa.

Diecezjami, które przekazują największe kwoty zebrane podczas Niedzieli Misyjnej, są tarnowska, łódzka, warszawsko-praska, katowicka, kielecka.

Polska zajmuje 8. miejsce w Europie pod względem finansowego wspierania placówek misyjnych.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Wojdak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN