Abp Mokrzycki wspomina św. Jana Pawła II

16.10.2018

Dzisiaj przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyłę na stolicę św. Piotra. 16 października 1978 roku kilka minut przed 19.00 świat usłyszał Habemus Papam, mamy papieża. Ojciec święty wybrał dla siebie imię Jan Paweł II.

Jak przeżywał kolejne rocznice swojego wyboru specjalnie dla RDN wspomina ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, a przed laty sekretarz i bliski współpracownik papieża Polaka.

– Jan Paweł II był świadomy i mówił, że to wielki dar i łaska od Pana Boga. Ciągle prosił ludzi na całym świecie o modlitwę za niego. Mówił, że ma szczególne prawo prosić o to swoich rodaków – mówi abp Mokrzycki.

– Jan Paweł II był dla mnie jak ojciec – dodaje arcybiskup Mokrzycki. – Nie tylko był głową Kościoła, ale przede wszystkim był dla mnie człowiekiem, który uczył mnie modlitwy, pracy, obowiązku i odpowiedzialności za swoje powołanie – wspomina.

Ks. arcybiskup odwiedził kilka tygodni temu Mielec, gdzie przekazał parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy relikwie św. Jana Pawła II.

Posłuchaj:
abp Mieczysław Mokrzycki
Anna Zboch, fot. za www.diecezja.rzeszow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN