Abp Ryś: – Największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa

03.07.2018

Bądźcie artystami w miłości do Boga i nie myślcie, że jedni są do tego powołani a inni nie – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Rekolekcji Ludzi Nowej Kultury. Podczas Mszy św. w Starym Sączu metropolita łódzki podkreślił, że największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa.

 Człowiek ochrzczony to jest godność. Jesteś ochrzczony – jesteś kapłanem, prorokiem i królem. Nie ma gorszych, lepszych powołań w kościele, nie ma większego, mniejszego tytułu, by do Jezusa przynależeć. Każdy to musi zrobić na swój własny sposób. Tylko najpierw odnajdźcie miłość Jezusa do każdego z nas – dodał.

Zdaniem arcybiskupa jednym z najpiękniejszych doświadczeń Strefy Chwały jest to, że tutaj wszyscy są artystami. – Nie chodzi o to, co człowiek robi tylko jak, i że w tym co robi widać jego osobę, wrażliwość, twórczość. Każdy musi być sobą. Ważne, żeby to co robimy miało głęboko osobisty rys – podkreślił abp Ryś.

Strefa Chwały Festiwal, czyli Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury zakończą się dziś przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. To wyjątkowe spotkania ludzi, którzy chcą budować swoje życie w oparciu o Ewangelię.

To m.in. muzycy, dziennikarze, politycy, działacze społeczni, liderzy wspólnot i ich rodziny z Polski a także z Niemiec, Chorwacji, Belgii, Irlandii, Ukrainy czy z Białorusi.

Posłuchaj:
Abp Grzegorz Ryś
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Głuc
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN