Abyśmy się wzajemnie miłowali – koncert uwielbienia na Jamnej

04.06.2021

Wspólne uwielbienie, modlitwa, śpiew, świadectwa wypełniły wieczór uroczystości Bożego Ciała na Jamnej. Koncert uwielbienia transmitowany na antenie RDN Małopolska zgromadził całe rodziny, duchownych i wszystkich, którzy w ten sposób chcieli oddać cześć Jezusowi Eucharystycznemu.

Takie spotkanie, taka modlitwa sprawia, że zrywamy maski i stajemy się chwałą Boga, stajemy się jego oczywistością – mówił bp Artur Ważny, który udzielił błogosławieństwa uczestnikom koncertu.

– Chwalmy Boga, czyli zrywajmy maski, stawajmy w prawdzie i pokazujmy, że jesteśmy od Niego. Tego życzę na tej szczególnej ziemi, ziemi pełnej nadziei, pełnej wiosny i niech to błogosławieństwo sprawia to, co zapowiada. 

O. Andrzej Chlewicki, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej nie ukrywał radości z tego muzycznego spotkania.

– Cieszę się, że jesteście. Tam, gdzie są ludzie pośród nas jest Jezus, wszystko na chwałę Bożą. Kto śpiewa i tańczy dwa razy się modli, ale św. Augustyn powiedział – kto dobrze śpiewa. Artyści są przedni.  

Gość koncertu raper Arkadio zwrócił uwagę na znaczenie zaangażowania rodziców w prawidłowe funkcjonowanie rodziny.

Chciałbym oddać hołd tym utworem wszystkim matkom, które wychowują dzieci, które są w domu, tak samo zaangażowanym ojcom, którzy poświęcają czas na rodzinę, to jedno z naszych najważniejszych powołań.

Na Jamnej, przy Domu św. Jacka wystąpili: Kapela Opatkowice, chór i orkiestra Zanurzeni w miłosierdziu, w składzie: chóru Cantando Canzoni z Zakliczyna, Parafialny Chór Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika pod kierownictwem dyrygenta Dawida Nawalańca.

Wydarzenie, któremu patronowało radio RDN Małopolska zorganizowali: burmistrz miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Zakliczyńskie Centrum Kultury, parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie oraz Dom Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej.

Uwielbienie zostanie udostępnione na kanale YouTube Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

 

Posłuchaj:
bp Artur Ważny
o. Andrzej Chlewicki
Arkadio
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN