Adwent. Czas na refleksję czy gonitwa po sklepach?

03.12.2021

Adwent to czas szczególnie ważny dla wiernych kościołów chrześcijańskich, który bezpośrednio poprzedza Święta Bożego Narodzenia.

Jest to czas, w którym katolicy mają uświadomić sobie, że oczekują na powtórne przyjście Jezusa.

Czy tak rzeczywiście jest?

Reporterka Radia RDN pytała tarnowian, jak przeżywają Adwent.

– Przygotowuję się do Bożego Narodzenia. Lubię się modlić. Po prostu cieszę się, że będzie Boże Narodzenie. To takie przygotowanie się do czegoś pięknego. – Dzisiaj kupiłam wnukom lampiony, więc będziemy chodzić na roraty. Na pewno jest to ważny czas. Potrzebujemy takiego wyciszenia w tym czasie, spokoju, czasu na przemyślenia. – Adwent to przede wszystkim czas oczekiwania. Teraz, zwłaszcza w tym okresie, gdy sytuację mamy taką niepewną, nie wiemy, co nam przyniesie jutro, to wyciszenie jest szczególnie istotne.

Adwent jest w Kościele Katolickim szczególnym czasem oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. Kolorem liturgicznym jest fiolet, symbolizujący m.in. nawrócenie. W kościołach pojawiają się świece roratnie i wieńce adwentowe z czterema świecami, zapalanymi w kolejne niedziele Adwentu. Rano i wieczorem odprawiane są Msze św wotywne ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane Roratami.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN