Adwentowe rekolekcje ‘Warsztat Józefa’ – Odcinek 3. ‘Ojciec posłuszny’

09.12.2021

O posłuszeństwie Józefa wobec Boga i władzy świeckiej oraz o wychodzeniu z mroków codzienności dzięki rozeznawaniu woli Bożej rozmawiają w trzecim odcinku rekolekcji adwentowych ‘Warsztat Józefa’ ks. Michał Olszewski i o. Michał Legan.

‘Ojciec posłuszny’ to trzeci z siedmiu odcinków rekolekcji adwentowych przygotowanych przez Profeto. Cykl ‘Warsztat Józefa’ został oparty o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa ‘Patris corde’.

Wideo-rozważania prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ – prezes Fundacji Profeto i o. Michał Legan – rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Papież Franciszek pisze w liście ‘Patris corda’, że dzięki posłuszeństwu Józefa wobec Słowa Bożego wydarzyła się historia Jezusa z Nazaretu. – Ile w moim życiu się wypełniło, bo byłem posłuszny Słowu Bożemu, a ile – o zgrozo – się nie wypełniło z planów Bożych, bo nie byłem posłuszny Słowu – zastanawia się ks. Michał Olszewski SCJ. – Od posłuszeństwa Józefa i Maryi zależało wielkie działo zbawienia świata i odkupienia ludzkości – dodaje o. Michał Legan OSPPE.

Paulin zwraca uwagę, że Józef wypełniając rozporządzenie cezara Augusta był zarówno posłuszny władzy świeckiej, jak i Bogu. I tego podwójnego posłuszeństwa od niego uczył się Jezus, co wybrzmiewa w Jego nauce: ‘Co cesarskie cesarzowi, co boskie Bogu’.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN