Adwentowe rekolekcje ‘Warsztat Józefa’ – Odcinek 4 ‘Ojciec przyjmujący’

13.12.2021

W jaki sposób postawa Józefa wobec Maryi zainspirowała Jezusa i jakim wzorem jest dla współczesnych mężczyzn, a także o słowie, które Józef musiał wypowiedzieć rozmawiają w czwartym odcinku rekolekcji adwentowych ‘Warsztat Józefa’ ks. Michał Olszewski i o. Michał Legan.

‘Ojciec przyjmujący” to kolejny z siedmiu odcinków rekolekcji adwentowych przygotowanych przez Profeto. Cykl ‘Warsztat Józefa’ został oparty o list papieża Franciszka z okazji Roku św. Józefa ‘Patris corde’.

– To co Józef zrobił wobec Maryi zainspirowało Jezusa do opowiedzenia przypowieści o marnotrawnym synu – mówi ks. Michał Olszewski odwołując się do listu papieża Franciszka ‘Patris corde’. Ojciec święty zwraca też uwagę, że w świecie pełnym przemocy wobec kobiet Józef jawi się jako mężczyzna delikatny i dający bezpieczeństwo Maryi.

O. Michał Legan zauważa, że nie do końca prawdziwy jest pogląd, jakoby Józef nie wypowiedział na kartach Ewangelii żadnego słowa. Tymczasem anioł mówi wyraźnie: ‘nadasz Mu imię Jezus’.

– Józef pewnego dnia musiał stanąć przed swoją rodziną i powiedzieć ‘Jezus’. To jedno słowo musiał wypowiedzieć – zaznacza paulin podkreślając, że to słowo jest egzorcyzmem, najpiękniejszą z modlitw i jedyną konstytucją Kościoła i życia wiecznego. – Józef wypowiedział esencję Ewangelii – dodaje o. Legan.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN