Akcja Katolicka i KSM świętują – transmisja w RDN

25.11.2017

Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej będą wspólnie świętować w niedzielę. Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata to patronalne święto tych ruchów.

Dla działaczy Akcji Katolickiej będzie to ważny dzień modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – mówi ks. Jan Bartoszek, asystent kościelny AK. – 22 października w Warszawie Jan Paweł II został ogłoszony pierwszorzędnym patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Takiego uroczystego oddania w opiekę Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej dokonamy podczas tegorocznej uroczystości w niedzielę – dodaje ks. Jan Bartoszek.

Działacze Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkają się w Bazylice Katedralnej w niedzielę podczas Mszy św. o 10.30. Będzie jej przewodniczyć biskup tarnowski Andrzej Jeż. Transmisja na antenie RDN.

Już o godz. 9.00 w auli Jana Pawła II obok katedry odbędzie się spotkanie działaczy Akcji Katolickiej i wykład “Jan Paweł II promotorem zaangażowania ludzi świeckich w Kościele”. Wygłosi go dr Grzegorz Sudoł, dyrektor tarnowskiej Kany.

Tymczasem młodzi rozpoczną świętowanie w sobotę w Zabawie, gdzie odbędzie się dzień skupienia. – W programie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, okazja do spowiedzi, Msza św. a także czas na integrację – mówi ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży w tarnowskiej kurii. – Spotykamy się tym razem po raz pierwszy w takiej formule, dzień wcześniej u Bł. Karoliny, żeby przeżyć dzień skupienia. Przede wszystkim chcemy zastanowić się, co chcemy królować w naszym życiu. Chcemy spotkać się z naszym królem i chcemy poczuć się, że jesteśmy wybrani przez niego do tego, żeby służyć – dodaje dyrektor wydziału.

W niedzielę podczas Mszy św. w Katedrze nowi członkowie KSM złożą przyrzeczenie. Później w auli św. Jana Pawła II wręczone zostaną certyfikaty, dyplomy i wyróżnienia. Ponadto odbędą się wybory uzupełniające na funkcję członka zwyczajnego KSM.

W Niedzielę Chrystusa Króla, biskup tarnowski Andrzej Jeż tradycyjnie już wręczy medale Dei Regno Servire. Otrzymają je osoby zasłużone dla Kościoła tarnowskiego, m.in. działacze ruchów i stowarzyszeń. Uroczystość odbędzie się tuż po zakończeniu Mszy św. w katedrze.

Posłuchaj:
Ks. Jan Bartoszek
Ks. Marcin Baran
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN