Aktywne ferie z Kościołem

17.01.2019

Ferie w Efezie, Dni formacji misyjnej dla kolędników misyjnych, obozy, wyjazdy w góry i warsztaty na miejscu – to m.in. propozycje tarnowskiej kurii, ruchów katolickich, Kany i parafii.

Kościół organizuje aktywne formy wypoczynku podczas ferii i dba o ducha.

Od 21 do 26 stycznia odbędzie się oaza ewangelizacji w Domu Ruchu Światło – Życie w Czchowie. Trwają zapisy.

Ponadto kolędnicy misyjni odpoczywają w Czchowie na Kozieńcu. Wydział Misyjny zaplanował turnusy podczas ferii w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Tymczasem parafia św. Maksymiliana w Tarnowie zorganizowała kulig do Bacówki nad Wierchomlą. Pojechało 150 osób, nie tylko dzieci. – To jest dla wszystkich parafian, dla dzieci i dorosłych. Jechało się fantastycznie a śniegu jest bardzo dużo. Moje buty zgubiły podeszwy po drodze, ale jest bardzo fajnie. To spotkanie z przyjaciółmi i okazja, by poznać nowych ludzi. Bardzo fajnie się jechało, kilka razy wypadliśmy, ale była to fajna przygoda – opowiadają uczestnicy.

To okazja do integracji parafian – mówi ks. Marcin Gryzło z parafii św. Maksymiliana w Tarnowie. – Są tutaj dzieci z półkolonii, którą organizuje nasza parafia oraz parafianie i sympatycy naszej parafii – całe rodziny. Jest integracja przez śnieg, ale tego nie da się opisać, bo tutaj trzeba być – dodaje.

Parafia obok zimowego wypoczynku dla dzieci i warsztatów, w sobotę organizuje również bal karnawałowy dla najmłodszych.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Ks. Marcin Gryzło
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN