Analiza synodalnych dokumentów

08.02.2022

Członkowie V Synodu Diecezji Tarnowskiej nadesłali poprawki do dokumentu “Życie konsekrowane w diecezji tarnowskiej”. Komisja Główna po dyskusji podjęła decyzję o ich przyjęciu lub odrzuceniu.

Przyjęte poprawki zostaną włączone do treści dokumentu. Druga część poprawek zostanie przedstawiona na kolejnym posiedzeniu komisji.

Podczas spotkania omawiany był także dokument przygotowany przez Komisję ds. Dzieci i Młodzieży ‘Drogi młodości. Duszpasterstwo dzieci i młodzieży w diecezji tarnowskiej”.

Komisja Główna przedstawiła swoje uwagi do aktualnej wersji, które staną się podstawą redakcji kolejnej wersji.

 

KOMUNIKAT Z XXXV POSIEDZENIA KOMISJI GŁÓWNEJ V SDT

7 lutego br. w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Głównej V SDT. Na posiedzeniu podjęto dyskusję nad poprawkami do dokumentu ‘Życie konsekrowane w diecezji tarnowskiej”, które spłynęły od Członków V SDT. Komisja Główna bardzo szczegółowo zapoznała się z częścią przesłanych poprawek i po merytorycznej dyskusji podjęła decyzję o ich przyjęciu lub odrzuceniu. Przyjęte poprawki zostaną włączone w dokument Życie Konsekrowane w diecezji tarnowskiej, który będzie poddany pod głosowanie na V Sesji Plenarnej V SDT. Druga część poprawek zostanie przedstawiona na kolejnym posiedzeniu Komisji Głównej, które przejdą podobną drogę procedowania.

Drugim zagadnieniem poruszanym na posiedzeniu Komisji Głównej V SDT była analiza kolejnej wersji dokumentu przygotowanego przez Komisję ds. Dzieci i Młodzieży. Ks. Marcin Baran przedstawiając dokument ‘Drogi młodości. Duszpasterstwo dzieci i młodzieży w diecezji tarnowskiej” stwierdził, że aktualna wersja dokumentu zyskała na zwięzłości, precyzyjności zapisów i przejrzystości wizji duszpasterstwa dzieci i młodzieży. Komisja Główna przedstawiła swoje uwagi do aktualnej wersji, które staną się podstawą redakcji kolejnej wersji dokumentu.

Ks. Piotr Cebula
Sekretarz V SDT

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN