W bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczęła się dzisiaj Kongregacja Duszpasterska

31.01.2020

Biorą w nich udział kapłani z diecezji a także biskup Andrzej Jeż. Dzisiejsze tematy przybliżył nam jeden z wykładowców – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego kurii diecezjalnej w Tarnowie – ks. Michał Dąbrówka.

– Po pierwsze będziemy mówili o przygotowaniu programu duszpasterskiego dla parafii. Drugi temat tych Kongregacji to będzie współpraca księży, duszpasterzy z egzorcystami, widzimy bowiem że coraz więcej ludzi poszukuje egzorcysty, najczęściej to oni po prostu potrzebują posługi kapłana. I trzeci temat gospodarczy, wewnętrzny, związany z finansami – ks. Michał Dąbrówka.

Między innymi na temat współpracy egzorcystów z duszpasterzami swój wykład wygłasza diecezjalny egzorcysta ks. Artur Ważny. Jak podkreśla każdy kapłan dzięki święceniom ma w sobie ogromny potencjał pomocy osobom zniewolonym i tym, którzy zmagają się z trudnościami duchowymi.

– Każdy z nas, każdy z kapłanów ma wielką władzę w tej posłudze i chciałbym abyśmy właśnie to umieli odkryć. I to jest też takie bogactwo dla naszego duchowego życia, powiększenie naszej wiary, w moc modlitwy, rozwój duchowy, no ale przede wszystkim też pomoc tym ludziom zniewolonym biednym, którzy szukają pomocy i czasem nie umieją jej znaleźć – podkreśla ks. Artur Ważny.

Kolejne spotkania w ramach Kongregacji Duszpasterskich odbędą się jutro i w kolejną sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Posłuchaj:
ks. Michał Dąbrówka
ks. Artur Ważny
Wydawca, Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN